Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Sochocina wzięli udział w ogólnopolskiej akcji 'Do hymnu 2021'

14:04, 20.10.2021 | za info UMiG w Sochocinie dodał RED
Skomentuj 170 uczniów Szkoły Podstawowej w Sochocinie wspólnie odśpiewało 4-zwrotkowy hymn państwowy [Fot.: dzięki uprzejmości Kamila Wojciechowskiego]
REKLAMA

Jak śpiewać, to tylko w grupie. 20 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury 170 uczniów Szkoły Podstawowej w Sochocinie wspólnie odśpiewało 4-zwrotkowy hymn państwowy. Konkurs organizuje Narodowe Centrum Kultury z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie a cappella hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez minimum połowę uczniów sochocińskiej szkoły. W repertuarze, obok „Mazurka Dąbrowskiego”, znalazły się pieśni pt. „Gaude Mater Polonia” oraz „Rota”. Przesłuchania i nagrania wykonywanych pieśni dokonało jury konkursowe spoza szkoły powołane przez organizatora.

Po przesłuchaniach przewodnicząca jury wręczyła na ręce dyrektora Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beaty Grabarczyk-Tomaszewicz dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie pogratulowała wykonania wszystkich pieśni.

Ogólnopolski konkurs pod nazwą „Do hymnu” jest organizowany już po raz czwarty. Jego cele to między innymi: uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego hymnu narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych przez młodych Polaków, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której nośnikiem była m.in.: pieśń, edukowanie w zakresie szacunku dla symboli narodowych, wdrażanie do współpracy w grupie, kształtowanie poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie i integrowanie środowiska szkolnej społeczności.

Przypomnijmy, że aby wziąć udział w konkursie „Do hymnu”, co najmniej połowa uczniów danej szkoły musi zebrać się, by wspólnie wykonać hymn państwowy, a także dwie wybrane pieśni hymniczne. W roku 2021, obok siedmiu pieśni hymnicznych („Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia” „Rota”, „Marsz Polonia”, „Boże, coś Polskę”, „Święta miłości kochanej Ojczyzny”, „Żeby Polska była Polską”), do wyboru jest również pieśń pt. „Marsz Pierwszej Brygady”.

Warto dodać, że w konkursie rywalizuje ze sobą 300 szkół z całego kraju. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada br., a do tego czasu mocno trzymamy kciuki za uczniów sochocińskiej szkoły!

[ZT]8572[/ZT]

(za info UMiG w Sochocinie dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HopsHops

1 1

Komuna bis jest dyplom i gratulacje 16:42, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%