Zamknij
REKLAMA

Podstawówka z Raciąża w kolejnej edycji konkursu 'Być Jak Ignacy'

09:10, 11.10.2021 | Materiał zewnętrzny
Skomentuj [Fot. zbiory szkoły/Archiwum/Zdjęcie z poprzedniej edycji konkursu]
REKLAMA

Uczniowie z Koła Naukowego Eko-erka ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu przystąpili do 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego „Być jak Ignacy. Tajemnicze zniknięcie Ignacego”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów podstawówek oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu i tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. 

W tym roku szkolnym konkurs trwa od 13 września 2021 roku do 31 maja 2022 i składa się z 8 etapów połączonych ze sobą wspólną fabułą. Uczniowie będą m.in. zajmować się podróżami badawczymi, początkami lotnictwa, badaniami przyrody, czasu przeszłości i przyszłości oraz kosmosu, a także wynalazkami Ignacego Łukasiewicza. Opiekunami grupy są nauczyciele Aneta Kowalska i Piotr Grabowski. 

Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji szkoła odniosła sukces zajmując w dwóch etapach odpowiednio 3. i 9. miejsce i otrzymała dwa tytuły laureata, a także nagrodę pieniężną i tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Życzymy podobnych osiągnięć w bieżącej odsłonie konkursu :-)

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%