Zamknij
REKLAMA

Sześć szkół z naszego terenu z nowym sprzętem komputerowym

14.19, 20.07.2021 za info Biuro Prasowy UMWM w Warszawie
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Mazowsza doposaży 18 szkół z subregionu ciechanowskiego, w tym sześć z terenu powiatu płońskiego, w nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną. 

W tym roku sprzęt otrzyma 130 mazowieckich szkół, w tym nasze rodzime placówki oświatowe, tj.: Szkoła Podstawowa w Mystkowie (gmina Baboszewo), Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Sucharskiego w Sochocinie, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, Szkoła Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie (gmina Czerwińsk) oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

– Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny – czy dzieci wrócą do tradycyjnej nauki stacjonarnej czy będzie to system hybrydowy. Dlatego chcemy, aby szkoły na Mazowszu były przygotowane na każdą sytuację. Jest to możliwe dzięki środkom unijnym w ramach naszego regionalnego programu operacyjnego. W tym roku na zakup sprzętu komputerowego dla 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne, dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.

(za info Biuro Prasowy UMWM w Warszawie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%