Zamknij

Z życia kameleona, czyli laboratorium w szkole... Centrum Nauki Kopernik już wkrótce w Koziebrodach!

09:54, 05.03.2021 za info Anny Dąbrowskiej/Centrum Nauki Kopernik dodał RED Aktualizacja: 10:03, 05.03.2021
Skomentuj [Foto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik] [Foto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik]

Sztuka kamuflażu to tylko jeden z fascynujących tematów zajęć e-Laboratoria. 9 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach (gmina Raciąż) połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sami sprawdzą, jak działają prawa nauki.

Aktywnie i z zaangażowaniem

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach udowodnią, że eksperymentować można wszędzie, także w domu. W ramach zajęć samodzielnie zbudują świecącą diodę, dowiedzą się, jak zbadać właściwości wody lub wraz z edukatorami Centrum Nauki Kopernik sprawdzą, jak z pomocą zwykłej tabletki musującej przeprowadzić proste doświadczenie. Wielka zaletą e-Laboratoriów jest to, że ich uczestnicy aktywnie angażują się w proces uczenia się, a potrzebne do eksperymentowania akcesoria (przedmioty codziennego użytku) mogą łatwo znaleźć w domu. Dodatkowo nauczyciele z tej szkoły wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach poświęconych eksperymentowaniu w świecie wirtualnym. Warsztaty będą inspirujące i pomogą nauczycielom w dalszej pracy.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe

Szkoła w Koziebrodach to jedna z prawie 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół w procesie nauczania i zwiększenie kompetencji badawczych uczniów. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymagało to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce, a przy tym nie tylko wpisują się w podstawę programową, ale także odciążają nauczycieli (nie wymagają dodatkowego przygotowania z ich strony).

Zajęcia sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Chętni do wzięcia w nich udziału mogą zarejestrować się na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.

(za info Anny Dąbrowskiej/Centrum Nauki Kopernik dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Fan BMWFan BMW

0 1

Może mi bejce podkrencom te młodzi naukowcy. Wkońcu BMW to marka ludzi inteligentnych. Elo. 12:52, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%