Zamknij
REKLAMA

Kolejny etap konkursu 'Być jak Ignacy' i kolejne dobre wieści z podstawówki w Raciążu

08:29, 18.02.2021 | za info Piotra Grabowskiego dodał RED
Skomentuj Brawo Wy!
REKLAMA

Ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu „Być jak Ignacy”, w którym udział brało koło naukowe Eko-Erka ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu. Etap ten poświęcony był ekologii i zmianom klimatu, a w szczególności oszczędzaniu wody. Po raz kolejny uczniom udało się osiągnąć sukces. Dzięki swojej wytężonej pracy i zaangażowaniu zdobyli 9. miejsce i po raz drugi otrzymali tytuł laureata, a także nagrodę pieniężną i miano Naukowej Szkoły Ignacego dla swojej placówki.

W drugim etapie konkursu rywalizacja była znacznie trudniejsza ze względu na rosnącą liczbę uczestników. Z informacji organizatora wynika, że na platformie zarejestrowanych jest aż 2900 szkół, jednak nie wszystkim udało się wykonać wszystkie zadania i przystąpić do konkursu. Liczba ocenionych prac konkursowych była jednak w drugim etapie znacznie większa niż w pierwszym. Uczniowie z Raciąża na 37 500 punktów możliwych do zdobycia uzyskali ich aż 31 025, co pozwoliło na zaliczenie ich do pierwszej dziesiątki najlepszych szkół.

Sukces cieszy ogromnie, tym bardziej, że udało się go powtórzyć, co pokazuje, że podium w pierwszym etapie to nie był przypadek. Warto podkreślić, że tylko trzem szkołom z całej Polski, w tym naszej podstawówce, udało się dwukrotnie być w pierwszej dziesiątce. Takie zwycięstwo uskrzydla całą społeczność szkolną - uczniów biorących udział w projekcie, nauczycieli, ale zaraża też innych chęcią do pracy.

Warto nadmienić, że szkoła rozpoczęła pracę nad kolejnym programem – „Złote Szkoły NBP”, tym razem poświęconego ekonomii i finansom osobistym, i oprócz sprawdzonej ekipy członków Eko-Erka, mamy nowych chętnych do działania i nauki.

Do Koła naukowego Eko-Erka należą: Aleksandra Bucholc, Nadia Cybulska, Grzegorz Dobrosielski, Maja Klan, Maja Kuźniewska, Aleksandra Poczmańska, Jakub Wąsiewski i Nikola Widecka. Opiekunami Koła są Aneta Kowalska i Piotr Grabowski.

Jednym z zadań było przygotowanie projektu ekologicznego związanego z oszczędzaniem wody, pokazującego, jakie działania podejmują uczestnicy lub mają zamiar podjąć, by oszczędzać wodę. Poniżej zamieszczamy link z realizacji tego zadania.

(za info Piotra Grabowskiego dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DobreDobre

0 0

Np. ja oszczędzam wodę sikając pod prysznicem. 13:26, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%