Zamknij
REKLAMA

Opiekun medyczny! Zawód XXI wieku!

16:08, 23.10.2020 | Materiał zewnętrzny
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

Dyrekcja Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu ogłasza nabór na kierunek opiekun medyczny. Nauka trwa rok.

 

DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE

Profesjonalne pomaganie osobom chorym i niepełnosprawnym

Kwalifikacja MED.03 (świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej)

Opiekun medyczny to jeden z najbardziej perspektywicznych i przyszłościowych zawodów, niezwykle potrzebny z uwagi na widoczne braki kadrowe w placówkach służby zdrowia.

Opiekunowie medyczni systematycznie współpracują z pielęgniarkami i lekarzami.

Opiekun medyczny jest najbardziej uniwersalnym ze wszystkich zawodów medycznych. Po ukończeniu tego kierunku można pracować zarówno z chorymi wymagającymi czasowej opieki, jak i z takimi, którzy pomocy wymagają na stałe (starszymi, niepełnosprawnymi).

Umiejętności zdobyte na kierunku opiekun medyczny stanowią podstawę wszystkich zawodów medycznych na poziomie szkoły policealnej – wystarczy uzupełnić dodatkową kwalifikację, aby wyspecjalizować się w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, czy też starszymi.

Zawód opiekuna medycznego jest zawodem rozwojowym. Systematycznie zwiększa się nie tylko ilość opiekunów medycznych, ale również zapotrzebowanie na świadczone przez nich usługi.

Absolwent będzie umiał: wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i udzielać pierwszej pomocy, rozpoznawać i rozwiązywać problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, asystować pielęgniarce i innemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, sporządzać dokumentację medyczną, charakteryzować rozwój psychofizyczny człowieka, rozpoznawać stany zagrożenia życia, konserwować, dezynfekować przybory i narzędzia stosowane podczas wykonywania zabiegów, podejmować współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę – profesjonalnych praktyków.

Szkoła dysponuje specjalistyczną pracownią zajęć praktycznych, systematycznie doposażoną, w której znajdują się pomoce do praktycznej nauki zawodu: manekiny, łóżka, wózki i wiele innych, niezbędnych sprzętów, aby właściwie przygotować słuchaczy do wykonywania przyszłych obowiązków zawodowych i zdania egzaminu zawodowego

Możliwości zatrudnienia: szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze, ośrodki i domy pomocy społecznej, hospicja, niepubliczne zespoły opieki zdrowotnej, indywidualna opieka w domu pacjenta, środowiskowe domy pomocy, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, zakłady pielęgniarsko-opiekuńcze, zakłady opieki długoterminowej, domy pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo, sanatoria

ABSOWENCI ZDOBĘDĄ KWALIFIKACJE DO PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA I ŚRODOWISKU DOMOWYM HONOROWANE  W POLSCE I NA TERENIE CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ.

BEZPŁATNA NAUKA

Pierwsze zajęcia już od stycznia 2021 roku

Dane kontaktowe:

ul. Płocka 28; Raciąż

(23) 679 10 71

[email protected]

Fax: (23) 679 29 10

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA