Zamknij
REKLAMA

Kolejny krok na drodze rozwoju w nauczaniu w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

08:52, 25.09.2020 | Materiał zewnętrzny
Skomentuj [Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu jest jedną z najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się placówek w powiecie płońskim. Pięć lat temu szkoła przeszła prawdziwą rewolucję, odchodząc od papierowych podręczników na rzecz e-podręczników, które każdy uczeń otrzymywał wraz z tabletem. W tym roku pomysł ten ewoluował.

Każdy uczeń, który przyszedł do klasy pierwszej SLO w Raciążu, otrzymał komplet e-podręczników na Chromebooku. Urządzenie jest kontrolowane przez szkołę, a więc pozwala na bezpieczny proces edukacyjny uczniów.

Obecne pokolenie uczniów, należy do generacji „z”, czyli osób, które nie znają świata bez Internetu, komputerów czy smartfonów. Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, stara się stworzyć warunki nauki, zbliżone do środowiska naturalnego obecnego pokolenia uczniów, co wiąże się z nieuniknionym postępem technologicznym również w szkole.

Dodatkowo, również w przyszłej pracy zawodowej, nieunikniony jest kontakt z komputerem i praca z jego pomocą, a więc szkoła uczy jak właściwie wykorzystywać Internet i technologię cyfrową w swojej pracy.

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KtośKtoś

6 2

Super szkoła . Szkoda tylko , że ci co wiecznie nic im się nie chce zmieniać i mają w nosie że dzieciaki dźwignią po kilka kg na plecach , nie potrafią wprowadzać udogodnień w szkołach publicznych. Jak coś jest dobrego wprowadzane to najlepiej skrytykować. 09:06, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA