Zamknij

'Turystyka wiejska' z Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu zdawała egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

10:35, 23.06.2020 za info PSP STO w Raciążu/materiał zewnętrzny Aktualizacja: 10:46, 23.06.2020
Skomentuj 22 czerwca rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, również w Raciążu [Foto: zbiory szkolne] 22 czerwca rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, również w Raciążu [Foto: zbiory szkolne]

22 czerwca w Publicznej Szkole Policealnej STO w Raciążu odbył się egzamin praktyczny potwierdzający kwalifikacje w zawodzie dla kierunku technik turystyki wiejskiej i kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki wiejskiej. Po raz pierwszy w historii szkoły do państwowego egzaminu przystąpiło łącznie 125 osób (65 osób ze szkoły i 60 z kursu). Przeprowadzenie egzaminu wymagało ogromnego, logistycznego przygotowania, zaangażowania sztabu ludzi i zorganizowania miejsca, w którym mógłby się on odbyć.

Dzięki nawiązaniu współpracy z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, Dariuszem Mosakowskim egzamin przeprowadzono w sali gimnastycznej z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa sanitarnego. Podziękowania należą się również nauczycielom ze wspomnianej szkoły, z których część zasiadła w zespołach nadzorujących przebieg egzaminu.

Uczestnicy kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki wiejskiej przystąpili do zdawania drugiej kwalifikacji TG.09 Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego. Większość z nich ma już za sobą zdaną pierwszą kwalifikację ''TG.08 Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich''. Słuchacze szkoły policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej zdawali kwalifikację ''T.08. Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego'', i mają już za sobą zdany egzamin w zakresie kwalifikacji ''T.07 Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich''.

Po zaliczeniu ostatniego egzaminu i zdobyciu drugiej, ostatniej kwalifikacji absolwenci Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu (szkoła i kurs) w zawodzie technik turystyki wiejskiej zdobędą również pełne, ważne w Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej kwalifikacje rolnicze, uprawnienia do prowadzenia gospodarstw rolnych, przejmowania gospodarstw rolnych, pozyskiwania środków z funduszów unijnych, premii dla młodych rolników oraz prowadzenia działalności turystycznej.

Egzamin przeprowadzono w sali gimnastycznej SP w Raciążu z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa sanitarnego

Profesjonalne przygotowanie naszych słuchaczy do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie jest zasługą uczącej w naszej szkole kadry pedagogicznej składającej się z bardzo dobrych specjalistów w swojej dziedzinie, posiadających ogromne doświadczenie i wieloletni staż pracy, również na uczelniach wyższych.

W ramach realizacji podstawy programowej słuchacze z kierunku Technik Turystyki Wiejskiej i kursanci KKZ Technik Turystyki Wiejskiej mają możliwość korzystania z wyjazdów dydaktycznych, szkoleniowo-edukacyjnych do gospodarstw agroturystycznych, zwiedzają najatrakcyjniejsze regiony turystyczne w Polsce i za granicą oraz oglądają interesujące zabytki architektoniczne. Słuchacze poznają w praktyce specyfikę pracy w biurze podróży, tajniki pracy pilota i przewodnika turystycznego oraz zasady właściwej organizacji wycieczek, a także biorą udział w szkoleniach z zakresu prowadzenia działalności agroturystycznej i turystycznej prowadzonych przez wybitnych specjalistów. To co wyróżnia Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciążu i cieszy się dużym zainteresowaniem słuchaczy turystyki wiejskiej to ciekawa forma praktyk zawodowych podczas wyjazdów szkoleniowo-edukacyjnych, między innymi do Szwecji oraz gospodarstw agroturystycznych, takich jak chociażby gospodarstwo agroekoturystyczne ,,Dolina Wierzby” w Dorotowie. „Sielance” w Pólkach Raciąż.

Po ukończeniu dwóch kwalifikacji absolwenci szkoły oraz kursu potrafią: organizować i prowadzić działalność turystyczną na obszarach wiejskich, planować, organizować i wykonywać  prace w gospodarstwie rolnym, planować i organizować działalność agroturystyczną, obsługiwać klienta w gospodarstwie agroturystycznym,  dokonywać rozliczeń finansowych usług turystycznych, obliczać opłacalność produkcji rolniczej, planować i dobierać wyposażenie bazy do prowadzenia usług noclegowych, żywieniowych i towarzyszących, wykonywać prace związane z utrzymaniem porządku i czystości w gospodarstwie, układać jadłospisy dla różnych grup klientów z uwzględnieniem potraw regionalnych oraz przetworów własnej produkcji.

Możliwości pracy: własna działalność gospodarcza, biura turystyczne, hotele, pensjonaty, prywatne domy letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne, przedsiębiorstwa turystyczne, zakłady gastronomiczne, domy wczasowe, ośrodki wypoczynkowe, biura obsługi ruchu turystycznego na wsi, gospodarstwa turystyczne,  ekologiczne gospodarstwa rolne, instytucje związane z turystyką wiejską i rolnictwem, agencje turystyczne, agencje rolne.

Aktualnie prowadzony jest nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie kalifikacji ''TG.08 Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich''

Po ukończeniu całego kursu uczestnicy zdobędą kwalifikacje w zakresie:

1) Prowadzenia działalności turystycznej na obszarach wiejskich (TG.08),
2) Prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego (TG.09).

Wymagane wykształcenie: minimum podstawowe.
Uprawnienia rolnicze ważne w całej Unii Europejskiej - wykorzystaj swoją ogromną szansę!

(za info PSP STO w Raciążu/materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%