Zamknij
REKLAMA

Szkoła z Nowego Miasta nagrodzona w konkursie 'Nauka dla Ciebie'!

11:04, 26.09.2019 | za info ZS im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście/Dział Promocji i Komunikacji CNK
Skomentuj
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

W miniony czwartek w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zorganizowano uroczystą Galę finałową Konkursu 'Nauka Dla Ciebie'. Nie zabrakło drużyny z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście z projektem: Tester podeszwy.

Było to wyjątkowe wydarzenie, na którym laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody oraz wystawiali projekty konkursowe w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik. 

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było zaprojektowanie i wykonanie prototypu pomocy edukacyjnej. Swoją pracę uczniowie musieli udokumentować na specjalnie w tym celu nakręconym filmie. Drużyna uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście w składzie: Aleksandra Sencerz, Aleksandra Nowalińska, Natalia Szymańska, Kamil Roman, Konrad Roman, Magdalena Jaskułowska, pod opieką Gabrieli Arczewskiej i Agnieszki Wiśniewskiej, zaprojektowała, wykonała i testowała prototyp pomocy edukacyjnej, która została nazwana „Tester podeszwy”. Głównym celem tego prototypu jest możliwość sprawdzenia jak zmienia się siła tarcia w zależności od zastosowanego podłoża lub podeszwy.

Jury konkursu oceniło film wysoko, co sprawiło, że nasza szkoła znalazła się w piątce najlepszych placówek z całej Polski. 

W puli nagród konkursowych znalazły się nagrody finansowe dla nauczycieli, a dla szkół – nagrody finansowe oraz dwudniowe wycieczki do Warszawy dla 50 uczniów. Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dyrektor generalna Anna Budzanowska oraz dyrektor Biura Programów iPrzedsięwzięć Piotr Ziółkowski, oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik – dyrektor admiracyjna Ewa Kloc oraz zastępca dyrektora programowego Wiktor Gajewski. Całą uroczystość poprowadził dziennikarz Jan Wróbel.

(za info ZS im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście/Dział Promocji i Komunikacji CNK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA