Zamknij
REKLAMA

Szkoła z Nowego Miasta nagrodzona w konkursie 'Nauka dla Ciebie'!

11:04, 26.09.2019 | za info ZS im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście/Dział Promocji i Komunikacji CNK
Skomentuj [Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

W miniony czwartek w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zorganizowano uroczystą Galę finałową Konkursu 'Nauka Dla Ciebie'. Nie zabrakło drużyny z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście z projektem: Tester podeszwy.

Było to wyjątkowe wydarzenie, na którym laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody oraz wystawiali projekty konkursowe w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik. 

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było zaprojektowanie i wykonanie prototypu pomocy edukacyjnej. Swoją pracę uczniowie musieli udokumentować na specjalnie w tym celu nakręconym filmie. Drużyna uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście w składzie: Aleksandra Sencerz, Aleksandra Nowalińska, Natalia Szymańska, Kamil Roman, Konrad Roman, Magdalena Jaskułowska, pod opieką Gabrieli Arczewskiej i Agnieszki Wiśniewskiej, zaprojektowała, wykonała i testowała prototyp pomocy edukacyjnej, która została nazwana „Tester podeszwy”. Głównym celem tego prototypu jest możliwość sprawdzenia jak zmienia się siła tarcia w zależności od zastosowanego podłoża lub podeszwy.

Jury konkursu oceniło film wysoko, co sprawiło, że nasza szkoła znalazła się w piątce najlepszych placówek z całej Polski. 

W puli nagród konkursowych znalazły się nagrody finansowe dla nauczycieli, a dla szkół – nagrody finansowe oraz dwudniowe wycieczki do Warszawy dla 50 uczniów. Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dyrektor generalna Anna Budzanowska oraz dyrektor Biura Programów iPrzedsięwzięć Piotr Ziółkowski, oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik – dyrektor admiracyjna Ewa Kloc oraz zastępca dyrektora programowego Wiktor Gajewski. Całą uroczystość poprowadził dziennikarz Jan Wróbel.

(za info ZS im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście/Dział Promocji i Komunikacji CNK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA