Zamknij
REKLAMA

Zmiana nazwy ciechanowskiej Uczelni! Patronem Ignacy Mościcki

10:02, 05.09.2019 | Materiał zewnętrzny
Skomentuj
Uroczystości związane z nadaniem Uczelni imienia Patrona odbędą się podczas inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020 [Foto: zbiory uczelni]
REKLAMA

Z dniem 1 października 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie zmienia nazwę na Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Za patrona Uczelni wybrano Ignacego Mościckiego – pochodzącego z północnego Mazowsza (urodzonego w Mierzanowie koło Gruduska), absolwenta  Politechniki Ryskiej i Uniwersytetu we Fryburgu Szwajcarskim, wybitnego naukowca i wynalazcę, profesora Politechniki Lwowskiej i Politechniki Warszawskiej, budowniczego polskiego przemysłu chemicznego, prezydenta II Rzeczypospolitej w latach 1926-1939. 

Szlachetna postawa, dorobek naukowy oraz zasługi jakie osiągnął w trudnym okresie umacniania się polskiej  państwowości  niech będą wzorem do naśladowania dla całej społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Uroczystości związane z nadaniem Uczelni imienia Patrona odbędą się podczas inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020.

Już teraz zapraszamy do Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie i w Mławie.

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MościckiMościcki

1 1

- Moś cicki ?
- Mom, jeno takie malutkie 20:08, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA