Zamknij
REKLAMA

Zaproszenie do kontynuacji marszu do szkoły przerwanego 1 września '39. Wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii

15:45, 13.08.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
[#Matuszak Rysuje/www.przerwanymarsz.pl]

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wspólnie ze Stowarzyszeniem Dumni z Polski zapraszają wszystkich Państwa urodzonych do 8 maja 1945 roku na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020. Akcja ,,Przerwany marsz’’ ma w sposób symboliczny dokończyć przerwaną przed osiemdziesięciu laty naukę. Poinformujcie o tej interesującej akcji seniorów, swoich dziadków.   

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Celem ''Przerwanego Marszu" jest to, żeby 2 września 2019 r. (w poniedziałek), młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8 maja 1945 r.) udali się do szkół na inaugurację nowego roku szkolnego. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. 

Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że oni wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów - taka jest idea przedsięwzięcia, o której informują organizatorzy. 

- Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa, przeżywania i wspomnień tamtych dni… - zachęcają organizatorzy akcji z czerwińskiej szkoły. 

Rejestracja i informacje na stronie: www.przerwanymarsz.pl

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone