Zamknij

Rekrutacja do szkół średnich - informacja o wynikach naboru do klas pierwszych szkół powiatowych

17:44, 16.07.2019 za info Starostwa Powiatowego w Płońsku Aktualizacja: 17:53, 16.07.2019
Skomentuj [Foto: Starostwo Powiatowe w Płońsku] [Foto: Starostwo Powiatowe w Płońsku]

We wtorek, 16 lipca uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. O sytuacja na naszym terenie informuje Starostwo Powiatowe w Płońsku. 

Do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych aplikowało 932 kandydatów, spośród których kopie dokumentów złożyło w szkołach 914. 

W pierwszym etapie rekrutacji na listach zakwalifikowanych znalazło się 794 kandydatów, którzy uzyskali miejsca w 25 oddziałach  w Zespołach Szkół nr 1 i  nr 2 w Płońsku, Zespole Szkół w Raciążu, Zespole Szkół w Czerwińsku nad Wisłą oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Płońsku. Rozkład zakwalifikowanych kandydatów: 359 do liceów ogólnokształcących, 246 do techników, 189 do szkół branżowych I stopnia. 120 kandydatów, nie znalazło się na listach zakwalifikowanych do szkół powiatowych.                                                            

W szkołach prowadzonych przez Powiat Płoński wciąż pozostaje 129 wolnych miejsc, z czego większość w szkołach w Raciążu i w Czerwińsku nad Wisłą. 

Do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych aplikowało 907 kandydatów, spośród których kopie dokumentów złożyło w szkołach 878. 

W pierwszym etapie rekrutacji na listach zakwalifikowanych znalazło się 804 kandydatów, którzy znaleźli miejsca w 27 oddziałach  w  Zespołach Szkół nr 1 i  nr 2 w  Płońsku, Zespole Szkół w Raciążu, Zespole Szkół w Czerwińsku nad Wisłą oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Płońsku. Rozkład zakwalifikowanych kandydatów: 374 do liceów ogólnokształcących, 237 do techników, 195 do szkół branżowych I stopnia. 70 kandydatów, nie znalazło się na listach zakwalifikowanych do naszych szkół.                                                                

W szkołach prowadzonych przez Powiat Płoński wciąż pozostaje ok. 200 wolnych miejsc, głównie w szkołach w Raciążu i w Czerwińsku nad Wisłą.                                                                                              

Przyczyny niezakwalifikowania się kandydatów są związane:                                           

  • ze złożeniem podań ze wskazaniem tylko jednej preferencji (jednego oddziału w jednej szkole) – w takim przypadku, gdy kandydat miał zbyt małą liczbę punktów, znalazł się poza listami przyjętych, 
  • z relatywnie dużą liczbą podań złożonych do szkół w Płońsku, a znacznie mniejszą do szkół w ZS Raciąż i ZS Czerwińsk, co zwiększyło konkurencję o miejsca w Płońsku i spowodowało brak przyjęcia części kandydatów, 
  • z małym zainteresowaniem kandydatów niektórymi z oferowanych kierunków kształcenia zawodowego w technikach i branżowych szkołach I stopnia, wobec czego kilka klas nie zostanie utworzonych z dniem 1 września 2019 r. 

- Kandydaci, którzy nie znaleźli się na listach, wciąż mogą wybrać naukę w liceum ogólnokształcącym, w technikum  na kierunkach takich jak technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk i technik handlowiec lub w branżowej szkole I stopnia w zawodach kucharz, ślusarz w Zespole Szkół w Raciążu. Dla osób z innych miejscowości szkoła ta oferuje możliwość zamieszkania w internacie, będzie również możliwość dojazdu do niej komunikacją publiczną (w tym z Płońska). W Zespole Szkół Czerwińsku nad Wisłą nadal można złożyć podanie do technikum w kierunkach technik logistyk, technik agrobiznesu i technik ekonomista oraz do klasy wielozawodowej (wymagana umowa młodocianego pracownika z pracodawcą) w branżowej szkole I stopnia - informuje Paweł Dychto, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płońsku.

- Jako powiat jesteśmy otwarci na różne możliwości w trakcie rekrutacji uzupełniającej, w tym utworzenie dodatkowych oddziałów w szkołach, w przypadku odpowiedniej liczby kandydatów. Zaznaczyć jednak trzeba, że w przypadku liceów ogólnokształcących i techników znaczenie mieć będzie liczba punktów kandydata uzyskana według zasad rekrutacji oraz możliwości szkól w zakresie infrastruktury i dostępu do nauczycieli. Dzięki powiatowemu transportowi publicznemu Płońsk będzie skomunikowany z Raciążem i Czerwińskiem, aby młodzież, która chce kontynuować naukę, miała możliwość dojazdu - podsumowuje starosta płoński Elżbieta Wiśniewska.

Aktualnie kandydaci zakwalifikowani w terminie od dzisiaj,  tj. 16 lipca 2019 roku od godz. 12.00 do 24 lipca 2019 roku do godz. 10.00 maja obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia do danej szkoły w postaci przedłożenia: oryginału świadectwa ukończenia, odpowiednio - szkoły podstawowej lub gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. 

Dodatkowo kandydaci do szkół zawodowych mają obowiązek przedłożyć  zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu – skierowanie na badania lekarskie otrzymają w szkole, do której zostali zakwalifikowani. 

 25 lipca o godz. 12 szkoły opublikują listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. 

(za info Starostwa Powiatowego w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(22)

TRIKTRIK

5 5

Hahah , czy teraz dzieci nie mają odwagi by iść i sprawdzić czy dostało się do szkoły, że na zdjęciu widać samych rodziców? takie niemotki porosły?
Niedługo rodzice będą bawić się na studniówkach, a do szkół średnich wprowadzi się wyjście na plac zabaw :D hahah 17:59, 16.07.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

tiaaatiaaa

7 4

jak będą musiały dojeżdzać z Płonska do Czerwińska czy Raciąża nauczą się samodzielności... jaka ta reforma dobra.....
? 18:07, 16.07.2019


DO tiaaDO tiaa

6 4

Ale jak co roku dojeżdża się z czerwińska lub raciąża bądź innych oddalonych miejscowości do Płońska to nie ma problemu? ( wtedy jest wymówka , pokój wynajmijcie albo stancje..)

Ludzie ogarnijcie się :) na studia się jeździ do Warszawy innych miast i nie ma problemu.

19:13, 16.07.2019


NickNick

7 6

Do tita co Ty pitolisz. Jakie porównanie. A jak dzieci z Sochocina, Nowego Miasta, Załuski i innych mniejszych miejscowości mają dojechać do Raciąż czy Czerwinska? 2, 3 przesiadki, na stopa czy może z mleczarką bo wiadomo one jeżdżą punktualnie. Druga kwestia to poziom nauczania - z jakiś powodów te szkoły nie były oblegane. Pseudo reforma przynosi efekty... 22:48, 16.07.2019


Randomowy człowiekRandomowy człowiek

4 3

A może rodzice są ciekawi kto i gdzie się dostał i z kim ich dziecko będzie chodziło do klasy? 15:50, 17.07.2019


reo

Mama ośmioklasistyMama ośmioklasisty

3 3


Bardzo proszę o wyjaśnienie....może podejmie sprawę plonsk w sieci .pl..... dlaczego uczniowie/ kandydaci zostali wprowadzeni w błąd ... tzn. oferta powiatu jeśli chodzi o technika na stronie internetowej jest następująca (ZS nr 1) 4 klasy technikum po 32 osoby i (ZS nr 2) 3 klasy technikum po 32 osoby. Takie informacje mieli również dzieci na stronie naborplonsk.pl Idąc dzisiaj do obydwu szkół dowiadujemy się że dzieci nie zostały przyjęte bo klasy zostały zmniejszone i połączone... tzn np do technikum informatycznego przyjęto tylko 16 osób i do technikum mechanicznego też tylko 16 osob (ZS nr 1) klasa ta ma być połączona w jedną klasę z podziałem na przedmioty zawodowe. W ZS nr 2 w Płońsku zrobiono to samo. ....również ograniczono ilość osób przyjętych w ten dam sposob. Łącznie w dwóch szkołach zmniejszono ilość miejsc do technikum o 64 osoby 23:43, 16.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do Mamydo Mamy

6 2

oszczędności, oszczędności.... w Raciążu będą klasy po kilkanaście osób, bo nie zamkną wielkiego molocha,a w Płońsku po 32 i wiecej, klasy będą jak z gumy. To pytanie do władz powiatowych a te powinny pytać ministerstwo

00:13, 17.07.2019


do matkido matki

1 3

Dzieci MIAŁY. 08:40, 17.07.2019


JaJa

10 0

Uczniowie, którzy zdobyli 50-60 punktów muszą zapomnieć o nauce w liceum czy technikum. 00:06, 17.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

I dobrzeI dobrze

10 0

Nie wszyscy muszą mieć maturę i średnie wykształcenie. Niech te papiery znowu coś znaczą! 08:41, 17.07.2019


obserwatorobserwator

8 0

no i pretensje . Syn sąsiadki zdawał w podstawówce z poprawką. Same dwójki, z wf czwórka . I pretensja sąsiadki ,że się nie dostał do technikum . Taki rozum 18:26, 17.07.2019


do nickado nicka

10 6

Te dzieci, które się nie dostały do wybranych szkół, miały zbyt słabe wyniki, a aspirowały do najlepszych szkół. Zawsze tak było, że najsłabsi szukali miejsc gdzieś indziej. Teraz mają wymówkę "reforma". Wygodne , prawda? 08:38, 17.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

to nie to nie

7 6

kwestia wygody, a własnie owej reformy jednak - branzowe szkoły nie są przygotowane do tego, aby dobrze kształcić ludzi w zawodach, które są na OBECNYM rynku - nie ma bazy, specjalistów, nie są atrakcyjne... -Większośc z Państwa chyba żyje wspomieniami z przeszłości - świat wygląda dziś inaczej i reforma oświaty jest bardzo potrzebna a nie cofka, którą nam funduje rząd.
09:58, 17.07.2019


do to niedo to nie

6 4

Reforma była potrzebna. Nauczanie rozdrobnione na 6 lat szkoły podstawowej ( 3 lata klasy młodsze, 3 lata nauczanie ogólne). Bardzo mało czasu, aby zdobyć rzetelne podstawy. Potem 3 lata gimnazjum, czas tak krótki, że niewiele można było zdziałać. No i szkoła średnia, też 3 lata. Jak tu rozszerzyć wiedzę, posiąść umiejętności w tak krótkim cyklu kształcenia. Teraz podstawowa szkoła ma szanse dać podstawy przez 8 lat ( 3+5). Potem 4 lata szkoły średniej, czas krystalizowania się zainteresowań i wyboru kierunku studiów. Pozostaje jeszcze sprawa treści kształcenia, które należy dostosować do współczesnych wymagań. No i kwestia kadry pedagogicznej, która musi zmienić spojrzenie na edukację. 19:49, 17.07.2019


AA

6 1

pan minister mówi, że tylko duże miasta i niesprzyjające rządzącym są nieprzygotowane do reformy. Co się dzieje? 10:58, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rodzic Rodzic

2 4

Co tu dużo mówić, reforma może i potrzebna ale wprowadzona bez myślenie i za szybko - i efekty są, a można było normalnie. 12:50, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A A

6 2

w Stalowej Woli wszyscy przyjęci! Widziałem w telewizji! 16:43, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To To

7 4

są pierwsze skutki deformy oświaty, będą dalsze... 16:49, 17.07.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Prorok?Prorok?

2 6

raczej naćpany... 19:39, 17.07.2019


AA

6 4

światły elektorat jak zwykle zadowolony. Byle było "pincet" i nasza chata z kraja! 20:42, 17.07.2019


Nie elektoratNie elektorat

3 7

Nie elektorat, tylko myślący, a nie klepiący to samo co tvn-y. Zanim napiszesz coś - pomyśl. To nie boli. 13:53, 18.07.2019


serioserio

4 0

...myslący XD
21:54, 18.07.2019


0%