Zamknij
REKLAMA

Marek i Mateusz pokazali klasę na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

14:32, 17.06.2019 | info Komisja ds promocji ZS nr 1 w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Szymański i Marek Machciński podczas eliminacji okręgowych [Foto: zbiory szkolne]

W roku szkolnym 2018/2019 dwóch uczniów z klasy IV TR Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku: Marek Machciński i Mateusz Szymański, odnieśli sukces w XLIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Marek Machciński uzyskał tytuł laureata i uplasował się na siódmej pozycji w skali całego kraju. Mateusz Szymański zajął 26. pozycję, uzyskując w ten sposób tytuł finalisty. 

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział  w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mateusz Szymański i Marek Machciński zajęli wówczas I i II miejsce, w związku z czym, obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady odbył się w dniach 7-8 czerwca  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, w Małopolsce. Reprezentanci ZS nr 1 w Płońsku startowali z bloku mechanizacja rolnictwa.

Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – Zbigniewa Pawlaka, który od wielu lat  z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa. Zaangażowanie Zbigniewa Pawlaka od lat owocuje sukcesami uczniów Zespołu Szkół  Nr 1 w Płońsku.

(info Komisja ds promocji ZS nr 1 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AlaAla

2 0

Czemu przy takich osiągnięciach brak komentarzy??? Wszyscy tylko łapią negatywne zjawiska, a jak coś godnego uwagi- cisza! Panowie, szacunek dla Was i nauczycieli! 19:29, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone