Zamknij
REKLAMA

Uczniowie płońskiego technikum wyjadą na praktyki do Grecji z programu ERASMUS+

09:32, 05.06.2019 | za ZS nr 1 w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj

Wniosek Zespołu Szkół nr 1 im.Stanisława Staszica w Płońsku „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” został pozytywnie zaopiniowany przez ekspertów Narodowej Agencji ERASMUS+. A co to oznacza dla naszych uczniów i nauczycieli? 

To ogromne korzyści, gdyż grupy uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wyjadą do Grecji. Praktyki stażowe odbędą się w firmach, zakładach pracy, hotelach czy restauracjach. Młodzież dodatkowo realizować będzie program kulturowy umożliwiający im poznanie kraju, jego kultury, specyfiki i ciekawych miejsc turystycznych.

Decyzję o przystąpieniu do programu mobilności ERASMUS+ podjęliśmy, ponieważ  chcemy poszerzyć możliwości rozwoju nauczania zawodowego, rozwoju interpersonalnego uczniów i nauczycieli, podnosić ich kwalifikacje, a także poszerzać horyzonty oraz zmieniać oblicze nauczania zawodowego na terenie Powiatu Płońskiego. Udział w projekcie mobilności jest szansą nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i nauczycieli, doskonalenie posiadanych umiejętności, ale też na podniesienie jakości pracy szkoły, jako placówki oświatowej oraz na nadanie jej europejskiego wymiaru.

Jednym z głównych celów działalności naszej szkoły jest poszukiwanie nowoczesnych metod, narzędzi, technik, partnerów związanych z branżą zawodową, w celu wykorzystania ich podczas procesu kształcenia zawodowego. Pragniemy  pokazać młodzieży jak działają struktury edukacyjne w innych krajach europejskich, tym bardziej, że polski system szkolnictwa zawodowego przechodzi gruntowne przemiany. Po zakończeniu stażu i zaliczeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty ECVET i Europass Mobilność, które otworzą im również drogę zawodową na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej.

Przed nami dużo pracy przygotowawczej, rekrutacja uczniów do projektu, realizacja programów zaplanowanych w projekcie. Pierwsza grupa wyjedzie do Grecji na jesieni, kolejna wiosną. Koszt dofinansowania ze środków unijnych wynosi 116,202 tysięcy euro.

(za ZS nr 1 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

paulopaulo

1 4

Do Grecji? A czego oni się tam nauczą z zakresu żywienia w naszej strefie klimatycznej. Nie można się było postarać o Niemcy? No chyba, że w Grecji brakuje polskich kucharzy. Wyrzucone pieniądze w błoto, ale wycieczka super. Jeżeli tak na to patrzeć to ok. Zawsze można się nauczyć robić cacyki, przydatne na grila. 14:51, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HuanitaHuanita

3 0

Wspaniała okazja dla młodzieży,nie tylko pod względem praktyk,ale i rozwoju.Kuchnia grecka jest modna wszędzie. 09:33, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone