Zamknij
REKLAMA

Piotr Sękowski ''dobiegł" w jubileuszowym roku do podstawówki w Nacpolsku [Foto]

15:51, 31.05.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Jeśli chcesz biegać - przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie przebiegnij maraton. Te słowa czeskiego długodystansowca - Emila Zátopka znalazły się na pamiątkowej tablicy przy samym wejściu do nacpolskiej szkoły, która od dziś wskazuje, kto jest jej patronem. W roku jubileuszu 50-lecia podstawówki w Nacpolsku przyjęła ona imię Piotra Sękowskiego, świetnego, przedwcześnie zmarłego biegacza reprezentującego swoją gminę, miasto i powiat na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. 

To wielki dzień dla społeczności szkolnej placówki w Nacpolsku w gminie Naruszewo oraz lokalnych mieszkańców. Nadanie imienia oraz sztandaru szkole połączono z 50-leciem jej istnienia. A podjął się tego zadania Adam Jakubowski, od niespełna roku nowy dyrektor SP w Nacpolsku. On, jak i nauczyciele za pracę dydaktyczno-wychowawczą i wkład w rozwój szkoły otrzymali od samorządu województwa mazowieckiego i jego przedstawiciela, Pawła Obermeyera, dyplomy uznania z podziękowaniami, a sama szkoła pamiątkowy medal Pro Mazovia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, byłych dyrektorów placówki oraz absolwentów.  

O nowym patronie podstawówki, po uroczystej Mszy św., wypowiadali się zaproszeni goście. - To wspaniały, niebanalny i nietuzinkowy patron. Dobrze, że ktoś taki staje się szkolnym opiekunem, wzorem osobowy dla uczniów. Niech ta piękna postać wyznacza jak najwyższe standardy moralne i etyczne tej szkoły - mówiła Dorota Cieślińska, wizytator kuratorium oświaty w Warszawie delegatura w Ciechanowie. - To cieszy, że jest szkoła w powiecie, która na patrona wybrała sąsiada, wzór do naśladowania, który tutaj żył i mieszkał. Nie szukała patrona wśród bohaterów Wikipedii tylko wybrała kogoś swojskiego, kto bardziej jest godny naśladowania - dodawała Elżbieta Wiśniewska, starosta powiatu płońskiego. - Wierzę, że ta determinacja, którą kierował się wasz patron, przełoży się na dążenie do sukcesu i realizacji ambitnych wyzwań przez dzieci i młodzież tej szkoły. Jestem przekonana, że wybierając tego patrona, te piękne obiekty sportowe, które dzięki samorządowi gminy Naruszewo zostały zbudowane, będą wypełnione młodymi ludźmi, przez obecnych uczniów, jak i przyszłe pokolenia - stwierdzała Anna Dumińska-Kierska, radna rady powiatu płońskiego, w przeszłości dyrektorka szkoły w Nacpolsku. 

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło członków Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku [Foto: DT]

Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo, podkreślała rangę piątkowego wydarzenia. - Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do nas przemawia. Do każdego inaczej. Z perspektywy 50 lat widzimy jak nasza szkoła w Nacpolsku zmieniła oblicze. Ale szkoła to nie tylko baza dydaktyczna, ale przede wszystkim społeczność szkolna. Kiedy mówimy szkoła w Nacpolsku, pamięć przywołuje twarze, dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Czasami są to wspomnienia sprzed lat, nieco zatarte przez czas. Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły jest nauczyciel, wsparciem rodzice, a dumą absolwenci - zwracała się do zebranych wójt naruszewskiej gminy. 

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone