Zamknij
REKLAMA

Nasz zawód nie może być traktowany jako wieczny wolontariat! - M. Stasiak w imieniu płońskich nauczycieli

15:34, 17.04.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Szkoła to przyszłość narodu! Zależy nam na wysokim poziomie polskiej edukacji i oświaty. Zależy nam na naszych uczniach i Państwa dzieciach - odczytywała m.in. radna Stasiak (w środku)

Radna Marzanna Stasiak, pracująca na co dzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku, została upoważniona do przedstawienia stanowiska nauczycieli strajkujących w naszym mieście. Podpisało się pod nim 181 nauczycieli płońskich podstawówek i przedszkoli. W stanowisku jest mowa o powodach przystąpienia do generalnego protestu naszych pracowników oświaty.  

Stanowisko nauczycieli w sprawie udziału w strajku. 

W związku z licznymi, różnymi głosami opinii publicznej na temat udziału nauczycieli w strajku, pragniemy – poprzez radną P. Marzannę Stasiak - poinformować płońską społeczność  o powodach przystąpienia do generalnego protestu pracowników oświaty. Pragniemy nadmienić, że w proteście uczestniczą nie tylko członkowie ZNP, ale również nauczyciele niezrzeszeni. 

Nie była to dla nas łatwa decyzja. 

Jesteśmy przecież nauczycielami, dla których zawsze dobro uczniów jest priorytetem. Niektórzy z nas są także rodzicami gimnazjalistów, ósmoklasistów i maturzystów. Widząc jednak całe zło obecnej reformy pogrążającej coraz bardziej cały system oświaty i jej pracowników byliśmy zmuszeni do takiej formy protestu. 

W naszym przekonaniu rola nauczyciela, wychowawcy jest jedną z najistotniejszych w życiu każdej społeczności. 

To nauczyciel kształci przyszłych lekarzy, inżynierów, sędziów, policjantów, urzędników. 

To nauczyciel spędza z uczniami niekiedy więcej czasu niż rodzic. 

To nauczyciel wyrabia w dzieciach: wrażliwość, humanitaryzm, hart ducha, odpowiedzialność, uczy tolerancji, szacunku i dobra dla ludzi i świata. 

To nauczyciel odpowiada za bezpieczeństwo ucznia w szkole, w klasie, na boisku, na wycieczce. 

To nauczyciel dostrzega deficyty rozwojowe i emocjonalne, trudne sytuacje rodzinne i życiowe uczniów. 

To nauczyciel jest zobowiązany do ciągłego doskonalenia się, kształcenia, poszerzania kompetencji wychowawczych swoich i rodziców. 

Wielość nakładanych na nas wciąż nowych zadań powoduje, że nauczyciel jest nie tylko dydaktykiem i wychowawcą, ale również psychologiem, pracownikiem socjalnym, specjalistą od uzależnień i zachowań agresywnych, terapeutą, doradcą prawnym… a nawet w niektórych sytuacjach policjantem i sprzątaczką. 

Każde nasze działanie musi być zaplanowane, przewidziane a przede wszystkim dokładnie opisane. Dzisiejsza szkoła tonie w biurokracji!

Jak wszystkie te zadania wykonać w czasie wypominanego nam 18-godzinnego pensum?

Jak być mentorem dla ucznia i rodzica, kiedy wszem i wobec głosi się, że nauczyciel to leń, nierób i nieudacznik życiowy?

Strajkujemy! Strajkujemy, ponieważ kochamy naszą pracę i chcemy dobra uczniów. 

Strajkujemy, bo chcemy przemyślanych reform systemu szkolnictwa, w tym przeładowanych programów nauczania. 

Strajkujemy, bo chcemy godnie żyć i otrzymywać pensje adekwatne do naszej odpowiedzialności i wkładu pracy. 

Nasz zawód nie może być traktowany jako wieczny wolontariat! Z „powołania” nie da się wyżyć i utrzymać rodziny! Nieprawdą jest, że zarabiamy 6 tysięcy złotych! Nieprawdą jest, że pracujemy 18 godzin! 

[ZT]3818[/ZT]

Chcemy, aby samorządy otrzymywały z budżetu państwa wyższą subwencję na szkoły, przedszkola i placówki oświatowe. Walczymy też o naszą godność i przywrócenie szacunku należnego zawodowi nauczyciela. W tej wyjątkowej sytuacji wszyscy protestujący jesteśmy jednomyślni i przekonani o słuszności naszych działań.

Zwracamy się do mieszkańców naszego miasta z prośbą o zrozumienie powodów naszej decyzji oraz wsparcia nas w tych trudnych dla nas chwilach. 

Szkoła to przyszłość narodu! Zależy nam na wysokim poziomie polskiej edukacji i oświaty. Zależy nam na naszych uczniach i państwa dzieciach. 

Z poważaniem strajkujący nauczyciele 

Podczas sesji Rady Miasta temat strajkujących nauczycieli wywołał gorącą dyskusję. Nie było to jedyne stanowisko/oświadczenie ze strony samorządowców. Ale o tym w kolejnych materiałach na naszym portalu. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

Powaznie?Powaznie?

27 14

Po edukacji w naszym mieście, nie napisałabym że:
- gimnazjum kształci lekarza, to studia kształca lekarza czy inżyniera.
- żaden nauczyciel nie spędza tyle czasu z dzieckiem co rodzić, z jednym nauczycielem trzeba by mieć dziennie z 6h żeby tak napisać
- "To nauczyciel wyrabia w dzieciach: wrażliwość, humanitaryzm, hart ducha, odpowiedzialność, uczy tolerancji, szacunku i dobra dla ludzi i świata. " PO WASZYM PROTESCIE, FORMIE, NIE CHCE TEGO SKOMENTOWAĆ!
- "To nauczyciel jest zobowiązany do ciągłego doskonalenia się, kształcenia, poszerzania kompetencji wychowawczych swoich i rodziców. " DRODZY NAUCZYCIELE, TO MUSI ROBIC PRAKTYCZNIE KAZDY PRACOWNIK, PO PRACY, W WEEKEND I MU SIE ZA TO NIE PŁACI!!! 16:09, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ale czy to ważne????ale czy to ważne????

14 11

zapomniałaś o tym że aby iść na studia trzeba potrafić np. czytać i pisać :)
16:37, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DramatDramat

25 9

Niech nauczyciele pokaza swoje pity i zobaczymy ile naprawde zarabiaja! I dodatkowo korepetycje, od których nie odprowadzaja podatku. 17:48, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

a a

8 12

kto Ci zabrania, też udzielaj korepetycji.
Nie macie innej perspektywy niż tylko patrzenie przez pryzmat pieniądza? Wasze dzieci, też tak niestety patrzą....
18:43, 17.04.2019


KasiaKasia

25 9

Nauczyciel dyplomowany 3 483,00 złotych wynagrodzenie zasadnicze plus 20 % staz pracy 696,00 zlotych ,dodatek motywacyjny min 200,00 złotych plus wychowawstwo 170,00 zlotych.czyli ten wolontariat w szkole masowej wynosi 4 549,00 zlotych. Jest to płacone z gory pierwszego dnia miesiaca. Ponadto godziny ponadwymiarowe, trzynastka, fundusz socjalny, nagrody den. 18:12, 17.04.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Kasiu...Kasiu...

5 8

ale te Twoje wyliczenia to jest brutto.... 18:39, 17.04.2019


Kasiu - oślico!!!Kasiu - oślico!!!

12 18

Skoro jesteś tak zorientowana w zarobkach nauczycieli, to cóż to za nagroda den. może dentysty? Gó ... no wiesz o pracy nauczyciela więc nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia!!!! Żal Wam wszystkim tyłek ściska, że nauczyciele walczą o swoje i choćbyście pękli nie odpuścimy!!!!! Zajmujcie się sami swoimi dziećmi lub wynajmujcie opiekunki, nie stać Was? To rzucajcie swoje roboty i jazda do Lidla, Biedry lub kopalni... 19:15, 17.04.2019


Do KasiDo Kasi

7 12

To w której szkole w Płońsku tyle się zarabia, bo w tej, w której ja pracuję, zdecydowanie nie.
Żadnego z wymienionych składników nie znajduję w moim wynagrodzeniu. 19:27, 17.04.2019


DENDEN

16 3

Dzień Edukacji Narodowej - czyli w plonskich szkołach czy się leży czy się stoi to nagroda się należy.oczywiscie rotacyjne bo dla wszystkich nie starczy. 19:29, 17.04.2019


XyzXyz

2 11

Śmieszna suma, niczym wymyślona jak Rząd pokazuje te tysiące. 22:56, 17.04.2019


lenie do robotylenie do roboty

21 15

cos nikt nie zwraca uwagi na ten wasz straik lenie patentowane do biedry na kase spadać jak wam szkola nie pasuje 18:29, 17.04.2019

Odpowiedzi:8
Odpowiedz

to zapiszto zapisz

9 12

swoje dzieci do szkoły prywatnej a jak Cie nie stać - to do biedry, albo do kopalni (bo takie propozycje tez padają) 18:38, 17.04.2019


NnNn

10 13

Jak widać przeważnie wszyscy co komentują i nie są za strajkiem to osoby z najniższym wykształceniem. Osoby żyjące z pomocy spolecznej, lenie, co do pracy nie pójdą bo świadczeń mają po 4-5 tyś. Jeśli ktoś nie jest nauczycielem bądź nie ma nikogo w bliższej rodzinie z tego zawodu gó... wie o pracy a szczególnie o wynagrodzeniach nauczycieli. Jak sier nie podoba to proponuję wszystkim"mądrym" skończenie studiów pedagogicznych, dyplomowanych, wielu szkoleń i kursów. Tylko niech każdy zasay sobie pytanie, czy chciałbym/chciałabym uczyć i wychowywać czyjeś dzieci. Bo są coraz gorsze. I nie tylko pod względem zachowania ale i nauki, bo coraz więcej dzieci się wysyła na "korki" a dlaczego bo nie.słuchają na lekcji,nie odrabiają lekcji i nie oszukujmy się ale z dzieckiem w domu tez trzeba pouczyć się i mu pomóc. Ale nie po co,.zrzucić to na nauczyciela. I prośba, czytajcie ze zrozumieniem. Myślenie na prawdę nie boli,nie umiera się od tego. 19:39, 17.04.2019


PrzerażonaPrzerażona

17 9

Jestem mamą i to co się dzieje teraz w szkole jest okropne. Nauczyciele patrzą na dobro dzieci i dlatego strajkują a dzieci zamiast się uczyć siedzą w domu i dzień w dzień pytaja czy już do szkoły wracają. Jestem przeciwna strajkowi i nie uważam się za osobę o "najniższym wykształceniu". Jestem osobą pracująca. Tygodniowo 40 godzin plus do tego nadgodziny w domu. Do tego wszystkiego dochodzą obowiązki domowe i odrabianie lekcji i nauka naszych dzieci.

Jak to jest że wysyłamy dzieci na korepetycje i nauczyciel jestem w stanie dzieci nauczyć a nauczyciel w szkole nie.

Gdybym ja poszła strajkować albo poszłabym do mojego przełożonego że chce takiej podwyżki to od razu by mnie zwolnił. A w czym Wy jesteście lepsi od nas, nawet tych z "niższym wykształceniem"?! Każdy zawód coś w nosi do naszego życia i każdy zasługuje na taki sam szacunek ale widzę że Pani która najbardziej się wypowiada (z wypowiedzi chyba wynika że jest nauczycielem) nie ma za grosz kultury i mam nadzieję że nigdy nie będzie uczyć moich dzieci.

Szkoły prywatne? Jasne mogę dziecko przenieść tylko niech rząd odda mi pieniądze które miesiąc w miesiąc pobiera z mojej wypłaty na oświatę.

Najgorsze że jesteście tak wszyscy pokrzywdzeni a szkoda że jak jest koniec roku szkolnego prezenty od dzieci przyjmujecie i nie są to tylko kwiatki i każdy o tym wie.

Zacznijcie wszystkie dzieci traktować jednakowo to również dzieci będą inaczej się zachowywać w stosunku do nauczyciela.
21:41, 17.04.2019


Do przerażonej mamusDo przerażonej mamus

7 14

To słabo mamusia odrabia lekcje z dziećmi skoro MUSI posyłać dzieci na korepetycje... Tak, proszę wystąpić do rządu o zwrot kosztów na polską oświatę i posłać pociechy do szkoły prywatnej, życzę powodzenia i krzyżyk na drogę... A co do przyjmowania prezentów innych niż kwiaty przez nauczycieli to oszczerstwo i pomówienie wszystkich nauczycieli!!!! I jeszcze jedno - jeśli się Pani praca nie podoba, mam radę jaką takie zapracowane mamusie jak Pani serwują od dawna nauczycielom - zmienić robotę, Biedra czeka!!!!! A skoro dziecko tęskni za szkołą, proszę wreszcie własnym dzieckiem się zająć, jest wiele możliwości, niech mamusia chwilę pomyśli, myślenie nie boli!!!! 22:43, 17.04.2019


NnNn

8 6

Do Przerażona: nie, nie jestem nauczycielem. Ale bardzo dużo wiem ile zarabia nauczyciel, ile ma godzin, obowiązków i przygotowywania się do lekcji itd. Każdy zawód powinien byc dobrze wynagradzany, nie tylko nauczyciel, pielęgniarka czy ktoś inny. Każdy ma prawo do strajku i z tego nauczyciele korzystają prawa. Niedługo będzie strajk pomocy społecznej, pierwszy raz będą opsy strajkować i też będą hejty na nich, że pokrzywdzone będą rodziny, które pobierają 500+ bo nie dostaną ich na czas. To nauczyciele mają strajkować w wakacje, w ferie. A OPS również w wakacje,nie właśnie. Wtedy,kiedy Rząd ma zauważyć tą grupę zawodową, a to co ostatnio wyprawiają to porażka. Rozdawnictwo i nic więcej. Jeśli chodzi o dzieci, to są to.pokolenia dzieci z telefonami, tabletami i grami na komputerze. Dziecko teraz ma w d... naukę, pracę domową, nie skupia się na lekcjach. Jest to już inne pokolenia i niestety będzie coraz gorzej, a " korki" będą na porządku dziennym i każdy będzie na nie uczęszczał. 22:50, 17.04.2019


PrzerażonaPrzerażona

7 2

Informacyjnie nie wysyłam dziecka na korepetycje bo dajemy sobie sami radę (odniosłam się do korpepytcji do innej wypowiedzi). Moje dziecko zadaje pytanie odnośnie szkoły l, ponieważ przynosi informacje z podwórka że będzie musiał w soboty i w wakacje chodzić do szkoły (czego dzieci nie chcą bo to nie jest ich wina że nauczyciele wybrali sobie taki sposób na strajk).

Nawet jednego nauczyciela nie widziałam który nie przyjął prezentów od dzieci. (I właśnie tak nauczyciele odwdzięcza się dzieciom strajkując)

Zapytam czy Pani wg ma dzieci?! Bo chyba nie ma Pani pojęcia o czym mówi. Może i nasze młode społeczeństwo jest dziś wychowane na telefonach i tabletach ale to chyba wina rodziców którzy dają je dziom aby mieć święty spokój (nie wkładajmy wszystkich dzieci do jednego worka. Próbuje aby moje dziecko miało dzieciństwo jak ja więc ile tylko może biega po dworze a nie siedzi przed komputerem, komputer leży zakurzony)

Nie narzekam na moją pracę bo wiedziałam na co się pisze, gdy się do niej przyjmowałam i chyba nauczyciele wiedzieli tak samo jak ja. Nikt nie obiecywał 10 tys za pracę. Co do nauczycieli ze mają tak źle niestety nie mam 4odzicow którzy zaopiekują mi się dziećmi i urlopu nie dostaje 2 miesięcy i muszę prywatne zajęcie opalać (tygodniowo 200 zl), bo w szkole podobno są nauczyciele a szkoła dla dzieci w wakacje nie jest dostępna. Do szkoły przychodziłam bardzo często w wakacje i nawet jednego nauczyciela nie było tylko panie z sekretariatu, więc proszę mi nie mówić że nauczyciele pracują w wakacje.

Zacznijmy wszyscy strajkować. Szpitale, policja, straż pożarna, sklepy itp i ciekawe kto wtedy będzie ratował nasze życie itp 16:51, 18.04.2019


Do PrzerażonejDo Przerażonej

4 6

Każdy ma prawo do strajku, a strajk nauczycieli jest legalny!!!! Zrozumcie ludzie wreszcie - wszelkie pretensje proszę kierować do minister Zalewskiej, to jej poczynania doprowadziły do strajku!!! Słuchacie ludzie telewizji i nic nie rozumiecie!!!! Zrozumcie, nauczycielom nie chodzi tylko o kasę, lecz przede wszystkim o bałagan, który od września będzie w szkołach średnich z powodu kolejnej durnej reformy!!!! Ta Pani oraz jej rząd zniszczyli przyszłość dzieci, które obecnie kończą gimnazja i szkoły podstawowe!!!!! 17:50, 18.04.2019


PrzerażonaPrzerażona

6 3

Gdyby chodziło o reformę to strajkowali by przed jej wprowadzeniem a nie pod koniec roku szkolnego. Znasz odpowiedzi na wszystkie pytanie więc odpowiedz: dlaczego nauczyciele nie strajkowali w wakacje przed wprowadzeniem reformy?!

Sama już odpowiesz sobie na to pytanie i dla mnie temat skończony. Dla mnie nauczyciele nie przejęli się wg losem dzieci, które niby tak kochają i się dla nich poświęcają....

Nie jestem osobą zawistna ale naprawdę chcą strajkować proszę bardzo a dyrektor w tym czasie powinien zrobić rekrutację nowych pracowników a starym nie pasuje to dowiedzenia... Jest dużo osób które nie dostaną się do pracy w szkole czy w przedszkolu bo nie mają znajomości. Znam przykłady gdzie mama nauczycielka szła na roczny płatny urlop i na jej miejsce wchodziła jej córka i w szkole została jedna i druga a szkoda że nie było przyjęcie na to miejsce bo wszystko z góry było ustawione. Ale zapewne Pani powie że tak nie jest tak jak z prezentami. 07:25, 19.04.2019


Kasia Kasia

14 6

Netto jest na korepetycjach 19:02, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kacha Kacha

9 11

Ty też możesz udzielać korepetycji, kto Ci broni zawistna kobieto? A może wiedzy brak, kolejna specjalistka od niczego... 19:23, 17.04.2019


XxxXxx

12 12

Co za czasy! Od zawsze mówiło się dzieciom-ucz się a będzie Ci w życiu lepiej! Obecnie to powiedzenie straciło sens - nie opłaca się kształcić, wczuwać w pracę, przejmować uczniami... Kiedy nauczyciele czytają ten cały hejt, te zawistne, podłe, okropne wypowiedzi rodziców, to wszystkiego się odechciewa... Wszyscy hejterzy, jeśli macie honor, powinniście natychmiast zabrać swoje dzieci do szkół prywatnych, gdzie trzeba płacić miesiąc w miesiąc ciężkie pieniądze za edukację pociech.... Nie stać Was?? To zmieńcie robotę, zawsze można zaczepić się w Biedrze czy Lidlu... Ale wy hejterzy nie macie honoru, żal ściska wam tyłek, jeśli ktoś ma złotówkę więcej niż wy!!!! 19:33, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ukryty KRYTYKUkryty KRYTYK

9 2

Tylko że pieniądze na wypłaty dla nauczycieli pochodzą z podatków tych ludzi pracujących w,, bierze'' Lidlu itp. tak przez was wykrztałciuchów wyśmiewanych. Nauczyciele powinni na miesiąc iść do pracy do sektora prywatnego, a po tym czasie zastanowić się czy faktycznie mają tak źle? Zastraszanie dzieci z klas maturalnych niedopuszczeniem do matury jest czymś obrzydliwy. 07:50, 18.04.2019


aaaaaa

17 9

Szanowni nauczyciele jak tak Wam ciężko zmieńcie pracę.Dlaczego tak kurczowo trzymacie się szkoły.Przecież możecie sie przekwalifikować.Miliony ludzi wyjechała[bez wykształcenia }i dają sobie radę.A WY mądrzy ,wykwalifikowani napewno dacie sobie radę.Droga wolna. 22:26, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

22 3

Dlaczego w Was tyle pogardy dla ludzi którzy pracują w lidlu czy biedronce.Przecież to nie są ludzie gorszego surtu. 22:31, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do nauczycieli Do nauczycieli

18 9

Jak wam nie pasuje to idźcie do prywatnych szkół, lenie patentowane. Wczasy pod grusza z funduszu, wakacje, ferie, trzynastka, suweniry od uczniów na zakończenie roku i jeszcze wam mało... Jak wam nie wstyd? Jak jest wam tak źle to idźcie do innej roboty, pełno jest. I najlepiej zlikwidować jakby nie było tej całej komunistycznej kart nauczyciela. A cała Pani Stasiak miała chyba swoją dietę oddawać innym więc niech wam przekażę. Skoro taka mądra była jak sobie podnosiła dietę. Mało jej, pensja, dieta i pierwsza łapę podniosła za dietą 22:45, 17.04.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

NnNn

8 6

Jakby rodzice suwenirów nie kupowali i nie dawali to skąd by brali ha ha. "Lenie" śmieszne. Lenie to właśnie te osoby, które korzystają z pomocy społecznej i nie pracują. Dochód tylko zasiłki i 500+. Tu są lenie... 22:54, 17.04.2019


Wielki TydzieńWielki Tydzień

7 5

mniej chamstwa przydałoby się. Nie sądzi pan/ pani? 23:02, 17.04.2019


NnNn

7 1

Właśnie, człowiek lepiej by do Kościoła poszedł bo ma Pan rację chamstwa coraz więcej. Pozdrawiam 23:25, 17.04.2019


REKLAMA

OcenaOcena

18 5

Elita społeczeństwa, która przez przypadek trafiła do oświaty w swoich wpisach wykazuje się wyjątkowym brakiem kultury dyskusji. Każdy kolejny dzień strajku przynosi wymierne straty materialne uczestnikom. Każdy kolejny dzień powiększa grono oburzonych rodziców a groźby wobec maturzystów jeszcze bardziej nastawi negatywnie rodziców do nauczycieli. Strajk w obronie ,, szacunku,, dla nauczycieli przynosi odwrotny skutek, pogratulować inteligencji. 23:02, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do NN do NN

10 11

Dają suweniry bo sami naucziele tego chcą. A jak ktoś bierze prezenty na zakończenie to bierze łapówkę. Cała rzeczywistość o nauczielach. Jaz miekna bo kasy zaxoietek będzie. Wstyd, ludzie muszą tylko na taczki wydać żeby to niemieckie gówno wywiesc ze szkol. Niech zostaną prawdziwi naucziele, a nie jakieś gnidy znp 23:05, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NnNn

9 0

Polacy w tych czasach za złotówkę utopili by kogoś w łyżce wody, za to, że ma lepiej i więcej zarabia. Zgadzam się z tym, że niektórych trzeba wywieźć na taczkach, ale są też tacy nauczyciele, którzy lubią uczyć, lubią dzieciaki i mają powołanie. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. 23:31, 17.04.2019


Rodak z PlonskaRodak z Plonska

11 8

Pani Stasiak,prosze uczyc a nie jest sie radna miasta,tam Pani tylko jest przeciw dzieciom ktorzy ucza sie caly rok,a Pani jest przeciw,Pani zawodamy sie pomylila,widzac Pania waga ciezka Pani wogole powina zrezygnowac z podwyzki gdyz widzac Pania Pani nie trzeba dawac,jak wam sie nie podoba lopata,kilof,albo sierp i do roboty tam zarobki sa dobre dla was powodzienia w nowej pracy 04:27, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jooljool

5 2

A to Polska właśnie .... 09:42, 18.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NnNn

4 0

Zgadza się. Pozdrawiam 12:43, 18.04.2019


Do "Do przerażoDo "Do przerażo

4 4

Nie przeginaj "myślenie nie boli" 10:23, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do PrzerażonaDo Przerażona

7 10

Proszę Pani, tak mam dwoje dzieci w wieku szkolnym. Również nie posiadam rodziców ani teściów którzy mogliby się zająć moimi dziećmi ale nie narzekam bo jakoś daję sobie radę. Ja też w swoim zawodzie niedługo będę strajkować bo msm.do tego prawo i jestem ZA na nauczycielami bo na prawdę kokosów nie mają. Chodzi mi.głównie o wynagrodzenie zasadnicze. Dodatki to.inny temat w ogóle ale tez jest duża rozbieżność. Siatka płac powinna być taka sama i w miescie i na gminie. I z rozmówcą po mnie zgodzę się, że chodzi o zmianę reformy bo jest jeden wielki *%#)!& 22:12, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone