Zamknij
REKLAMA

Uczeń od Staszica na podium ogólnopolskiego konkursu języka rosyjskiego

11:05, 08.04.2019 | materiał nadesłany przez ZS nr 1 w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
Filip Czaicki z konkursowym opiekunem Anną Nowakowską [Foto: zbiory szkolne]

Uczeń klasy III TŻ w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku - Filip Czaicki zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Moja Mała Ojczyzna". Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,  a patronat nad konkursem objął Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

W konkursie brali udział uczniowie polskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju. Konkurs służył przede wszystkim szerokiej popularyzacji języka rosyjskiego oraz·kształtowaniu wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów. Tematem pracy było przedstawienie w języku rosyjskim w formie prezentacji multimedialnej „mojej małej ojczyzny” – rodzinnej miejscowości w ciekawym, niebanalnym ujęciu. 

Nad przygotowaniem ucznia do konkursu czuwała Anna Nowakowska – nauczyciel języka rosyjskiego w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę 6 kwietnia w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie. Nagrody wręczali zwycięzcom i ich opiekunom między innymi wykładowcy z Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie – Honorowego Patrona Konkursu. Zagraniczni goście gratulowali uczniom pomysłowości w ujęciu tematu, a nauczycielom podziękowali za trud pracy i efektywne motywowanie uczniów do nauki języka rosyjskiego.

(materiał nadesłany przez ZS nr 1 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone