Zamknij
REKLAMA

Ortograficzne zmagania klas trzecich i siódmych [FOTO]

18:00, 04.04.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Jeszcze tylko pamiątkowe, wspólne zdjęcie i można zaczynać ortograficzne zmagania z językiem polskim [Foto: DT]

,,Płońsk - miastem nadziei" to tytuł czwartkowego dyktanda, które wyłoniło mistrzów ortografii w klasach trzecich i siódmych podstawówek z terenu naszego powiatu. Wydarzenie przygotowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury, gdzie zorganizowano koncert towarzyszący zmaganiom ortograficznym. 

W ortograficznym konkursie wzięli udziału uczniowie z aż 29 szkół, w sumie nieco ponad sto osób, w tym, po raz drugi w jego historii, wychowankowie placówek polonijnych: z Wilna i irlandzkiego Dublina. 

Teodozja Gorlewska, dyrektor ''trójki" życzyła uczestnikom dyktanda by każdego dnia odkrywali piękno języka ojczystego, jego poprawność i szerokie możliwości. Dyktando dotyczyło naszego miasta, jego historii, znanych miejsc, zabytków oraz uznanych postaci, które związane były z Płońskiem i dziś są przypominane uczniom lokalnych szkół i zagranicznych gości, chociażby przy okazji takich przedsięwzięć. 

Po krótkim wprowadzeniu, uczniowie klas III i VII chwycili za długopisy, mierząc się z niespodziankami słownymi przygotowanymi przez polonistów.

Laureatom nagrody wręczono już w kinie, gdzie przebiegała druga odsłona uroczystości, wypełniona występem naszych uzdolnionych dzieciaków. Dodajmy, że wśród laureatów i wyróżnionych w konkursie ,,Mistrz Ortografii 2019" znaleźli się: Michał Sikora i Natalia Ruszczak z Czerwińska oraz Oliwia Stankiewicz z SP nr 2 w Płońsku - to jeśli chodzi o klasy trzecie. W starszej kategorii wiekowej brylowali: Igor Hadryś z Baboszewa, Dawid Szczepański z płońskiej ''trójki" oraz oraz Julia Górska z Sarbiewa. 

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia.     

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone