Zamknij
REKLAMA

Pokaźny zapas karmy dla wolno żyjących kotów przekazany [FOTO]

15:09, 07.03.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Dawid Turowiecki]

Karmy dla wolno żyjących kotów jest u nas dostatek, a na pewno starczy jej do końca tego roku. To efekt lutowej zbiórki kociego pożywienia, która zainicjowana została z okazja Światowego Dnia Kota przez radną Małgorzatę Adamską-Jasińską i społeczne karmicielki, płońszczanki, którym los  kotów nie jest obcy. 

W holu ratusza, jak poważono, znalazło się 354 kilogramy karmy, zarówno suchej, jak i mokrej. Taki zapas, jak przyznawały panie opiekujące się około 40 kotami, powinien wystarczyć na cały bieżący rok. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe i zaskoczone, że akcja spotkała się z takim odzewem - mówiły społeczne karmicielki wolno żyjących kotów w obecności miejskich władz oraz dzieci z płońskich szkół i przedszkoli. To uczniowie i wychowawcy aktywnie włączyli się w zbiórkę karmy, a o ich dużym zaangażowaniu niech świadczy sam finalny wynik przedsięwzięcia, czyli te po brzegi wypełnione pokarmem kartony. W akcję włączyły się również miejskie instytucje oraz sam magistrat. Dziś burmistrz podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do pomocy na rzecz bezpańskich kociaków.

Tak więc wyżywienie już jest, schronienie w postaci budek dla kotów również (mają one trafić na specjalnie wyznaczony, ogrodzony plac), trwają sterylizacje. Burmistrz Płońska dostrzega problem i podkreśla, że ważne w tym wszystkim są również działania edukacyjne. Same karmicielki proszą, że jeśli ktoś zauważy skupisko kotów, niech zgłasza się z tym do szkół, które w inicjatywach skierowanych na pomoc zwierzętom chętnie uczestniczą. 

Więcej zdjęć z dzisiejszego wydarzenie znajdziecie poniżej. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Piotrek z USA Piotrek z USA

2 4

Dali by to mojemu kotu... wszystko by opędzlował. 18:05, 07.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

igaiga

5 2

skoro masz zwierzaka, to Twoim obowiązkiem jest o niego dbać. 18:24, 07.03.2019


brawobrawo

5 2

Bardzo dobra i pouczająca inicjatywa, tym bardziej chwalebne jest, że najmłodsze dzieciaki uczestniczą w tej zbiórce. Od najmłodszych lat uczone są empatii i mam nadzieję, że wyrosną z nich dobrzy ludzie, szanujący wszystkie stworzenia. Tak trzymać. 20:30, 07.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jooljool

3 8

A czemu ma to służyć ? Człowieka zniszczyć, ale o kotki dbać . Mentalność lewactwa. 08:51, 08.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 3

Dlaczego troska o zwierzaki wyklucza troskę o ludzi pani/panie jool. Twoje wpisy są zwykle bezsensowne.
13:56, 08.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone