Zamknij
REKLAMA

Jak on to pisze?! Kolejny sukces Arkadiusza Kleniewskiego!

09:27, 18.11.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Arkadiusz Kleniewski w towarzystwie aktorki Grażyny Wolszczak i prof. Jerzego Bralczyka [Foto: zbiory prywatne]

Pochodzący z Dzierzążni Arkadiusz Kleniewski przyzwyczaił już nas do tego, że jeśli o nim piszemy, to oznacza to jego kolejny sukces ortograficzny. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ Arek znów świecił przykładem podczas czwartej edycji Ciechanowskiego Dyktanda o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka, gdzie triumfował w kategorii dziennikarzy.

Oprócz symbolicznej statuetki dla zwycięzców, gratulacje odebrał od prawdziwego specjalisty w dziedzinie języka: mediów, reklamy i polityki, za którego uznawany jest profesor Jerzy Bralczyk, urodzony w Ciechanowie.

Arkadiusz Kleniewski w przeszłości zajął m.in.: drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Dyktando 2016”, który odbył się w Katowicach oraz wygrał bardzo prestiżowe IV Dyktando Krakowskie, którego organizatorami byli: Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego.

Podczas ciechanowskiego dyktanda czytanego przez znaną aktorkę Grażynę Wolszczak, udział wzięło blisko 180 osób. Wyróżnionych w różnych kategoriach zostało 8 osób, w tym właśnie 32-latek z Dzierzążni. Arek w ostatnich dniach zajął też drugie miejsce w XVI dyktandzie wrzesińskim.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone