Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie kadetów klasy mundurowej w SLO w Raciążu

08.36, 14.11.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 08.52, 14.11.2022
Skomentuj [fot.: zbiory szkoły]
REKLAMA

Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz roku szkolnego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wchodzącego w skład Zespołu Szkół STO w Raciążu. 

Przed Pomnikiem Pamięci Narodowej i budynkiem Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu po raz drugi w historii miasta Raciąż odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, mundurowej o profilu policyjno-penitencjarnym i pożarniczym z elementami ratownictwa medycznego. W tym niezwykłym dla kadetów klasy pierwszej dniu towarzyszyli im starsi koledzy z klasy drugiej o profilu penitencjarnym, którzy w pełnym umundurowaniu z bronią w ręku pełnili rolę asysty. 

Damian Szcześniewski, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, nie ukrywał, że przed kadetami stoi bardzo ważne zadanie jako uczniów i przyszłych obrońców ojczyzny. Zaznaczył, że są oni zobowiązani godnie reprezentować nie tylko swoją szkołę nie zapominając o szacunku do innych i siebie nawzajem, lecz w przyszłości także cały kraj. Korzystając z okazji dyrektor Szcześniewski podziękował także wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, bez których wsparcia i pomocy nie byłby możliwy dalszy, tak szybki rozwój szkoły. Wyraził również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym grupa raciąskich kadetów powiększy się o przedstawicieli klasy o profilu wojskowym, której otwarcie planowane jest od września 2023 roku.

Z kolei burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski w swoim wystąpieniu podkreślił bardzo ważną rolę jaką pełni Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów, kształcąc i wychowując przyszłe pokolenia młodych ludzi, których potrzeby stawiane są zawsze na pierwszym miejscu. Włodarz Raciąża wspomniał, że raciąska szkoła średnia już od wielu lat prężnie się rozwija, będąc nowoczesną placówką oświatową w pełni dostosowaną technologicznie do potrzeb XXI wieku, w której ciągle powstają nowe profile kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania oraz wręczenie aktów nadania stopnia kadeta, którego dokonali burmistrz Mariusz Godlewski oraz dyrektor placówki Damian Szcześniewski.

Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym profilu na fb - TUTAJ

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%