Zamknij
REKLAMA

Raciąż: Jarmark we wrześniu. Rekordowe dofinansowanie

11:43, 23.07.2020 | REDAKCJA
Skomentuj [Foto ze zbiorów Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie]
REKLAMA

21 lipca przedstawiciele raciąskiego MCKSiR podpisali w stolicy umowę na dofinansowanie siódmej edycji Jarmarku Raciąskiego. Jak czytamy na facebookowym profilu placówki, w tym roku dotacja jest rekordowa i wynosi niemal 62,5 tys. złotych. Ze względu na epidemię koronawirusa impreza odbędzie się w nowym terminie. 

Dotychczas odbyło się sześć edycji Jarmarku i wydaje się, że z roku na rok prestiż imprezy rośnie. Dla mieszkańców Raciąża i okolic 14 i 15 sierpnia był w kalendarzu w ostatnich latach stałym punktem letnich wydarzeń plenerowych. Ze względu na wybuch epidemii koronawirusa organizacja wszelkich tego typu wydarzeń stanęła pod dużym znakiem zapytania. Stopniowe znoszenie obostrzeń otworzyło jednak organizatorom furtkę do planowania imprezy.

We wtorek 21 lipca dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu Artur Adamski wraz z główną księgową Agnieszką Wiśniewską podpisali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie umowę na realizację VII Jarmarku Raciąskiego. Dofinansowanie jest w tym roku rekordowe – wynosi dokładnie 62 437,20 zł (w ubiegłym roku wynosiło niespełna 60 tysięcy). Ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich umowę parafowali Janina Orzełowska oraz Radosław Rybicki.

Działamy! Już we wrześniu - na jarmarku spotkamy się - z naszą historią, tradycją i kulturą. Skosztujemy produktów lokalnych wytwórców i podziwiać będziemy rękodzieła regionalnych twórców. Mamy nadzieję, że mimo trudnej tegorocznej sytuacji związanej z obostrzeniami dotyczącymi stanu sanitarno – epidemiologicznego uda nam się zorganizować wydarzenie, które jak co roku zaangażuje lokalną społeczność i przyniesie wszystkim dużo radości i uśmiechu – czytamy na faceook'u MCKSiR w Raciążu.

We wczorajszym wpisie zamieszczone zostały także podziękowania dla burmistrza Raciąża Mariusza Godlewskiego za pomoc w pozyskaniu dofinansowania, Rady Miejskiej w Raciążu za przekazywanie środków na działalność MCKSiR, a także wójta Gminy Raciąż Zbigniewa Sadowskiego i Rady Gminy Raciąż za wspieranie inicjatywy, oraz przedstawicieli Województwa Mazowieckiego – marszałka Adama Struzika i wicemarszałka Wiesława Raboszuka za przyznane finansowe wsparcie.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak będzie wyglądał format imprezy – czy tak jak w latach poprzednich będzie ona trwała dwa dni i jakich artystów będziemy mogli zobaczyć podczas koncertów, które zawsze były nieodłącznym elementem Jarmarku.

 

 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA