Zamknij
REKLAMA

''Calineczka" już po raz 10-ty! Festiwal z dotacją od samorządu mazowieckiego [PROGRAM]

16:00, 12.08.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Teatralna alternatywa na sierpniowy weekend spod znaku 'Calineczki' [Foto: Redakcja/Archiwum/2016]

Przed nami jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych ,,Calineczka”. To kulturalne wydarzenie już w najbliższy weekend na dziedzińcu płońskiego domu kultury. Na organizację przedsięwzięcia miasto otrzymało dofinansowanie od samorządu województwa mazowieckiego. Wystąpią m.in. aktorzy Teatru Rampa oraz Walny Teatr Adama Walnego, który od lat zadziwia widownię swoim teatralnym warsztatem.  

W tym roku zaproszenie na festiwal przyjęli: Teatr JaSię – Jan Grządziela z Gdańska, Walny Teatr Adama Walnego z Ryglic, Teatr „Off i Cyna” i aktorzy Teatru Rampa, „Teatr Scena 69” z Warszawy, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Festiwalowi towarzyszyć też będzie wystawa „ Aktor-pasja-teatr”, oraz wystawa plenerowa i wewnętrzna finalistów i laureatów IV edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. Z okazji jubileuszu festiwalu skomponowany został przez młodego, zdolnego płońszczanina specjalny dżingiel. Nie zabraknie też jubileuszowego tortu.

Dodajmy, że dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie burmistrz Andrzej Pietrasik wraz z dyrektor MCK -u Marzeną Kunicką oraz marszałkiem Adamem Struzikiem podpisali porozumienie ws. dofinansowania naszej ''Calineczki". Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów honorariów za spektakle teatralne dla artystów. Wartość dofinansowania  to kwota 15 720,00 zł.

Poniżej program wydarzenia!

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone