Zamknij
REKLAMA

Uczniowie podstawówek rozwijają swoją pasję do śpiewania

13:49, 14.05.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Laureaci konkursu piosenki obcojęzycznej w komplecie

W pochmurny wtorek na pewno weselej zrobiło się uczestnikom oraz publiczności zgromadzonej w sali kina na finałowym koncercie laureatów Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 2019 o zasięgu powiatowym. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku. 

Soliści oraz zespoły reprezentowane przez uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z powiatu płońskiego, zaprezentowali swoje wokalne oraz językowe umiejętności. Konkurs stanowił zachętę dla młodych płońszczan do poszukiwań artystycznego talentu oraz miał na celu integrację dzieci i młodzieży z różnych podstawówek. Popularyzował również utwory w języku obcym: angielskim, niemieckim, rosyjskim, czy też francuskim.

Muzyczni jurorzy oceniali jeszcze w kwietniowych przesłuchaniach dobór repertuaru, znajomość tekstu i dykcję, interpretację danego utworu  z ogólnym wyrazem artystycznym, jak i muzykalność i warunki głosowe wykonawców. 

Uroczysty finał konkursu połączono z częścią artystyczną wraz z udziałem zaproszonych gości, podczas którego wręczono laureatom nagrody.  

W grupie solistów z klas I-III pierwsza nagroda powędrowała do Jakuba Pokrywińskiego z płońskiej ,,dwójki". W kategorii zespół najwyżej oceniono Zuzannę Nowocińską i Lilly Nowocińską, również z SP nr 2. Jeżeli chodzi o klasy IV-VIII to tu triumfowała Laura Żmijewska z Lisewa, a wśród zespołów po palmę pierwszeństwa sięgnął zespół z wyróżnionej już ''dwójki", czyli Marta Gruszka, Anna Marek, Zofia Nowakowska i Marta Domańska. 

REKLAMA
(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OlaOla

6 1

Czemu mnie to nie dziwi, że wszystkie pierwsze miejsca obsadzone są dziećmi ze szkoły organizującej konkurs. 22:38, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

6 1

Jak zawsze . Szkoła organizująca bierze wszystko.
A jury jakie bylo tym razem? 22:51, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone