Zamknij
REKLAMA

Punk rock wrócił po 10 latach do MCKSiR w Raciążu

11:43, 28.10.2018 | Dawid Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Dawid Ziółkowski]

27 października w Miejskim Centrum Kultury w Raciążu odbył się koncert zespołów punk-rockowych. To pierwsze tego typu wydarzenie w placówce od 2008 roku. 

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu gościło w swoich murach zespoły rockowe i punk-rockowe szczególnie pod koniec lat -80-tych i w latach -90-tych. Wówczas w Raciążu istniał zespół „Kaplica”, który w sobotni wieczór na scenie w sali widowiskowej MCKSiR zaprezentował się publiczności po raz pierwszy od 1994 roku. W holu budynku przy Parkowej 14 można było zakupić okolicznościowe koszulki i płyty formacji oraz przypiąć do ubrania specjalnie przygotowane butony. 

Jako pierwsi wystąpili „Niedostępni Cover Band”. Zespół z warmińsko-mazurskich Jezioran na co dzień wykonuje różną muzykę – od reggae po punk. W sobotni wieczór wpisywali się jednak w klimaty rockowe i rozgrzali publiczność. 

Drugim składem jaki wystąpił w Raciążu byli płoccy „Podwórkowi Chuligani” – autorzy takich utworów jak „Chłopcy z Ferajny” czy „Prowincjonalna łobuzerka”. Zespół, który w zeszłym roku obchodził dwudziestolecie istnienia również znakomicie bawił się z publicznością.

Kulminacyjnym momentem wieczoru był występ wspomnianej raciąskiej „Kaplicy”. - Szczerze mówiąc to jest trochę stresu. […] My ostatni raz jako „Kaplica” zagraliśmy w Płońsku w 1994 roku. Potem niestety zespół się rozpadł, choć nie z naszej winy – powiedział przed występem basista Arkadiusz Wiśniewski. 

„Kaplica” zagrała w składzie: Wojciech Wawrowski (bębny), Albert Arent (wokal), Robert Buczyński (gitara prowadząca), Andrzej Sujkowski (gitara rytmiczna) oraz wspomniany Arkadiusz Wiśniewski (bas). Publiczność ponownie miała okazje usłyszeć utwory, które po raz ostatni artyści z Raciąża wykonali ponad 20 lat temu. Punk rock powrócił w mury MCKSiR w bardzo dobrym stylu. 

(Dawid Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone