Zamknij
REKLAMA

Marszałek odebrał symboliczne klucze do bram Płońska [FOTO]

14:07, 02.10.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Marszałek Adama Struzik przyjmuje gratulacje od władz miasta i burmistrza Pietrasika [Foto: DT]

Przed koncertem na 100-lecie niepodległości, samorząd miejski uhonorował marszałka Adama Struzika, który oficjalnie odebrał tytuł Honorowego Obywatela Płońska. Tym samym gość poniedziałkowego wydarzenia otwiera drugą dziesiątkę zasłużonych dla miasta osób. Taką decyzję większością głosów już wcześniej podjęła rada miejska.   

- Witamy pana w rodzinie wspólnoty samorządu terytorialnego miasta Płońska - zwracał się do marszałka burmistrz Andrzej Pietrasik. - Honorowy obywatel miasta ma swoje przywileje - jest np. zwolniony z podatków. Niemniej jednak ma też swoje obowiązki. Powinien dbać o nasz dobry rozwój i promować nasze miasto zarówno w Polsce jak i zagranicą, co już czyni. Proszę w następnych latach nas odwiedzać i opiekować się nami. Dziękujemy za wszystko panie marszałku – dodawał szef ratusza.

Bezpośrednio życzenia marszałkowi złożyli również starosta Andrzej Stolpa i dyrektor MCK-u Elżbieta Wiśniewska oraz radna Alina Braulińska. Wójt Aleksander Jarosławski przygotował, jak to ma w zwyczaju, rymowankę przybliżającą gościom z samorządu mazowieckiego osoby zawiadujące powiatem, gminą oraz miastem.

Swojej radości nie krył sam wyróżniony. – Jestem autentycznie wzruszony. Staramy się w naszym życiu kierować zasadami. Najważniejszą z nich jest dobro wspólne. Kierując się ideą solidarności i samorządności, budujemy wspólnie Mazowsze i Polskę. Traktuje to obywatelstwo jako zobowiązanie do dalszej współpracy. Jednak to tak naprawdę państwo są autorami tego sukcesu, ponieważ w mieście Płońsku, powiecie i gminach pracują dobrzy gospodarze korzystający z funduszy europejskich. Tak na marginesie dyskusji o Unii Europejskiej, powiem tylko, że rachunek transferu pieniędzy do Polski na koniec lipca wynosił 152 mld euro. W tym samym czasie zapłaciliśmy 49 mld euro. Dziękuje, że mogę być jednym z was – zwracał się do płońszczan obecnych w sali widowiskowo-kinowej, dodając, że jeśli przeprowadzi się do Płońska, to podatki będzie płacił.

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie przygotował specjalny program w oparciu o dorobek artystyczny wielu znakomitych artystów, którzy swoją twórczością upamiętnili to minione stulecie [Foto: D. Turowiecki]

Po uroczystościach związanych z przyznaniem tytułu marszałkowi scena należała już do artystów i aktorów, którzy wystąpili w koncercie pn. „Mazowsze w sercu Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Publiczność mogła oklaskiwać dialogi i piosenki wykonywane przez Tomasza Gęsikowskiego, Izabelę Bukowską-Chądzyńską, Stanisława Górkę, Arkadiusza Głogowskiego i Artura Gotza. Spektakl został wyreżyserowany przez aktora filmowego i teatralnego Tomasza Gęsikowskiego. Koncert był swoistą podróżą po kartach historii narodu polskiego zapisanych językiem muzyki i poezji. 

Więcej zdjęć poniżej.

(REDAKCJA)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone