Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne na scenie płońskiego kina

20:58, 11.09.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj

Chór, balet oraz orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - taki zestaw wykonawców musiał gwarantować rozrywkę na najwyższym poziomie.    

Liczna widownia mogła oklaskiwać pieśni żołniersko-patriotyczne znane wszystkim pokoleniom Polaków, m.in.: „Kompania Kadrowa”, „Kurdesz nad kurdeszami”, „Mazurek 3 Maja”, czy „To my pierwsza brygada”.

Przypomnijmy, że w swoim dorobku i repertuarze zespół ma ponad 600 pieśni i piosenek patriotycznych. Dysponuje również ponad 1500 kostiumami z różnych epok i historii Rzeczpospolitej. Teatr muzyczny jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Swoją działalnością ukazuje bogactwo kultury narodowej. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Współpracują z nim artyści polskich scen m.in. aktorzy, piosenkarze czy tancerze.

Koncert w Płońsku odbył się w ramach setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Organizatorzy przedsięwzięcia: Samorząd Miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku oraz WKU w Ciechanowie.

(REDAKCJA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone