Zamknij
REKLAMA

MathRiders - bezpłatne lekcje pokazowe w Płońsku!

18:12, 10.09.2018 | materiał zewnętrzny/promocyjny
REKLAMA
Skomentuj
Już wkrótce bezpłatne lekcje pokazowe odbędą się w Płońsku. Kontakt do zapisów znajdziecie poniżej

Intuicja matematyczna to temat rzeka. Inaczej opowie wam o niej sam matematyk, inaczej filozof, jeszcze innych słów i przykładów użyje... nauczyciel nauczania przedszkolnego albo wczesnoszkolnego. Przyjrzyjmy się punktowi widzenia tych ostatnich.

Pedagodzy pracujący z najmłodszymi dziećmi jednym głosem podkreślają, że maluchy mają doskonałą intuicję matematyczną. Nie bez powodu pomoce naukowe w postaci podręczników, zeszytów ćwiczeń czy kart pracy przygotowywanych z myślą o kilkulatkach niczym nie różnią się od zbiorów zagadek i łamigłówek sprzedawanych jako stricte rozrywkowe. Bo i w jednych, i w drugich najwięcej jest zadań wymagających logicznego myślenia, operowania symbolami oraz poszukiwania rozwiązań w sytuacji, kiedy wszystkie drogi wydają się prowadzić donikąd. Więcej, mniej, drożej, taniej, dłuższy, krótszy... - zadania matematyczne można rozwiązywać nie znając wzorów i schematów. I tak rozwiązują je najmłodsi. Oczywiście przychodzi w końcu czas na poznanie wzorów, definicji i schematów rozwiązywania zadań, ale jeśli od nich zaczniemy, matematyka będzie się dzieciom śniła po nocach. Podobnie jak ich rodzicom fizyka: te pociągi, co wyruszają z miasta A do miasta B i... Ufff, to tylko sen.

Matematyka bliżej życia

Zajęcia dla dzieci prowadzone metodą Helen Doron odczarowują matematykę - pokazują, że to nauka ścisła oraz intuicyjna jednocześnie. Że schematy myślowe dobre są w warunkach szkolnych, kiedy przed dzieckiem konieczność napisania sprawdzaniu czy wypełnienia testu, ale niekoniecznie w życiu, kiedy liczy się pomysłowość, oryginalność myślenia, samodzielność dochodzenia do wniosków drogą inną niż reszta ludzi. Tradycyjne korepetycje z matematyki skupiają się na tym, żeby wdrożyć dziecko w szkolny rytm pracy - żeby umiejętnie odnalazło się wśród kartkówek, klasówek i testów. Metoda Helen Doron stosowana w placówkach MathRiders idzie dalej - pokazuje dzieciom, że na znormalizowanych testach ocenianych według klucza świat się nie kończy. Że matematyka jest bliżej życia niż się wszystkim wydaje. Że co jak co, ale osławiona intuicja matematyczna nie może zostać wyrugowana na rzecz schematyzmu i bezrefleksyjnego odtwarzania szkolnej wiedzy. 

Małe grupy, wielkie efekty

Wiele miejscowości w całej Polsce stawia na nowoczesne korki z matematyki - zajęcia dla dzieci, a często także dorosłych, które rozwijają intuicję matematyczną i pomagają odkryć, że matematyka obecna jest w każdej sferze naszego życia. Praca w małych grupach, w oparciu o metody dostosowane do wieku, możliwości i potrzeb uczestników przynosi wymierne efekty. Uczestnicy zajęć, wolni od stresu i oglądania się na postępy innych, nabywają matematyczne kompetencje w swoim własnym tempie. Tu liczy się fakt, że matematyka wchodzi w krwioobieg i tam już zostaje. Że nie obowiązuje zasada zakuć, zdać i zapomnieć. MathRiders to placówki na miarę XXI wieku, w którym matematyka rządzi niepodzielnie. Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci dobrze czuły się pod jej rządami, dajcie im możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych metodą Helen Doron.

ZAPISY - kontakt na banerze.

(materiał zewnętrzny/promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone