Zamknij
REKLAMA

Rodzina, tu zaczyna się życie... [FOTO]

15:55, 06.05.2022 | RED
Skomentuj Uczestnicy konkursu śpiewali piosenki o rodzinnej tematyce
REKLAMA

Tradycja organizowania Konkursu ''Bóg, Honor, Ojczyzna w dziejach kultury narodowej'' trwa nieprzerwanie od kwietnia 2001 roku. Ta sztandarowa uroczystość Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku swój 21 finał miała w majowy piątek. Tematem przewodnim tegorocznej edycji artystycznego przedsięwzięcia była rodzina. Laureaci konkursy zaprezentowali dziś swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz plastyczne.  

O początkach i idei konkursu mówiła zebranym w sali gimnastycznej płońskiej placówki dyrektor ''czwórki'' Marzanna Szacherska. - To praca z młodzieżą gimnazjalną zrodziła pragnienie przekazania im bogactwa i piękna kultury polskiej oraz dziejów naszej ojczyzny. Od zawsze czuliśmy, że obowiązkiem nauczycieli jest zaszczepienie wśród uczniów wartości, jakie wypływają z polskiej tożsamości narodowej - stwierdzała dyrektor. - Od 21 lat nasz konkurs umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań uzdolnień i doskonali umiejętności literackie muzyczne i plastyczne uczestników z całego powiatu płońskiego - dodawała pełniąca honory gospodyni wydarzenia Marzanna Szacherska.  

- Opracowując tematykę konkursu, chciano podkreślić znaczenie rodziny i więzi rodzinnych w kształtowaniu osobowości każdego z nas. W ten sposób chcemy dołączyć do obchodów Światowego Roku Rodziny ogłoszonego przez papieża Franciszka, który mówił, że jesteśmy powołani do odkrywania wychowawczej wartości rodziny. Pięknymi utworami podkreślaliście znaczenie rodziny; ''nie ma jak dom, nie ma jak u mamy, bo rodzina to rodzina'', to tylko niektóre tytuły utworów, które wzruszały nas podczas waszej prezentacji. Tematem przewodnim jest sentencja: Rodzina, tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy (...) - wskazywała dyrektor Szacherska, przypominając, że szkolne wydarzenie po raz pierwszy patronatem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.  

Z kolei honorowy patronat nad konkursem sprawuje od jego początku burmistrz Płońska, który podkreślał, że wydarzenie, mimo zmian uczniowskich, czy też sytuacji epidemiologicznej, trwa nieprzerwanie i stało się już znakiem rozpoznawczym Płońska, a na pewno SP nr 4. 

- Konkurs od początku ma swój niepowtarzalny charakter, z ponadczasowym przesłaniem. Stał się jedną z marek naszego miasta - mówił Andrzej Pietrasik

Podczas piątkowego finałowego koncertu w wykonaniu jego laureatów można było wysłuchać ciekawej interpretacji wierszy, piosenek, muzyki granej na różnych instrumentach, czy też zapoznać się z placami plastycznymi uczestników XXI edycji konkursu ''Bóg, Honor, Ojczyzna w dziejach kultury narodowej''. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA W NASZEJ FOTO-GALERII PONIŻEJ. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jaja

1 2

Brawo czwórka 06:52, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%