Zwyciężali w ostatnich fragmentach meczów [Klubowe Mistrzostwa Powiatu Płońskiego]

17:24, 27.07.2021 RED Aktualizacja: 17:34, 27.07.2021
Skomentuj Na dobry początek KMPP Płońska Akademia Futbolu wygrała z graczami ze Słoszewa [Foto: RED] Na dobry początek KMPP Płońska Akademia Futbolu wygrała z graczami ze Słoszewa [Foto: RED]

Nowy sezon piłkarski za pasem, a więc czas na kolejną edycje Klubowych Mistrzostw Powiatu Płońskiego. Pomysł Krzysztofa Szymańskiego po raz drugi wcieliło w życie Stowarzyszenie 'Graj z Krystianem', na czele którego stoi nasz redaktor sportowy Krystian Jobski. Tegoroczne zmagania zostaną rozegrane na 6 stadionach naszego powiatu.

Osiem bramek padło w dwóch pierwszych meczach powiatowych mistrzostw. W meczu otwarcia imprezy płoński PAF rzutem na taśmę, w ostatniej minucie spotkania, zgarnął trzy punkty w rywalizacji z Gladiatorem Słoszewo. Bramkę na 2:1 zdobył Kordian Makowski.

Jak podaje na swoim facebookowym profilu GKS Comfort-Therm Gumino, futbol po 1148 dniach wrócił do miejscowości w gminie Dzierzążnia. To właśnie w sobotnie popołudnie podopieczni Dawida Kręta gościli na zmodernizowanym boisku zespół Korony Karolinowo. Gospodarze byli tego dnia bardzo gościnni, ulegając 2:3. Decydujące trafienie na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zanotował Hubert Bulak.

Podczas trwania całego turnieju zbierane są pieniądze dla chorej na mukowiscydozę Edyty Wierzchowskiej. Kibice wchodząc na stadion mogą zakupić losy, które podczas przerw w meczach biorą udział w losowaniu nagród przygotowanych przez partnerów imprezy.

Rywalizacja nabiera tempa. Kolejne mecze turnieju już w środę. Jako pierwsi na boisko wybiegną w Baboszewie miejscowe Orlęta i  płoński PAF. Początek meczu o godzinie 18:00. Pół godziny później gwizdek zabrzmi w Raciążu, gdzie Błękitni zagrają z Koroną Karolinowo. O tej samej porze Wkra Sochocin zmierzy się na własnym obiekcie z Soną Nowe Miasto.