Ola Cieszewska mistrzynią Polski LDK w pchnięciu kulą

17:11, 29.06.2021 za info MKS dodał RED Aktualizacja: 17:40, 29.06.2021
Skomentuj Ola Cieszewska na najwyższym stopniu podium w konkursie pchnięcia kulą [Foto: zbiory klubowe] Ola Cieszewska na najwyższym stopniu podium w konkursie pchnięcia kulą [Foto: zbiory klubowe]

Podczas imprezy w Sieradzu Ola Cieszewska z MKS Bank BS Płońsk zdobyła złoty medal w zawodach rangi mistrzostw Polski, które odbyły się w ramach programu PZLA ''Lekkoatletyka dla Każdego", zwyciężając w kategorii do lat 14-tu w konkursie pchnięcia kulą 2-kilogramową z wynikiem 12.37 m.

- W konkursie pchnięcia kulą startowały wszystkie najlepsze zawodniczki w Polsce wyłonione, tak jak i w innych dyscyplinach, w eliminacjach regionalnych - mówi nam Zbigniew Wiśniewski, trener naszej kulomiotki.

Ponadto czwartą pozycję w kategorii U-16 w biegu na 110 mppł z czasem 17.78 s zajął Filip Kwiatkowski. Zbyt późne wyjście Filipa z bloków startowych, pozbawiło go medalu.

Laura Piotrowska (U-14), startując z zawodniczkami starszymi od siebie o dwa lata, wywalczyła 6. miejsce w chodzie na 3 km - 20.42.68.

Wszyscy wymienieni zawodnicy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.