Zwycięstwa w ogólnopolskich zawodach w chodzie

19:35, 17.05.2021 za info klubu dodał DT Aktualizacja: 19:39, 17.05.2021
Skomentuj Uczestniczki ostatnich zawodów chodziarskich w Warszawie. Od lewej: Laura Piotrowska, Karolina Górnicka, Patrycja Ossowska i Kinga Wilczyńska. Na zdjęciu poniżej Mateusz Poryziński [Foto: zbiory klubowe] Uczestniczki ostatnich zawodów chodziarskich w Warszawie. Od lewej: Laura Piotrowska, Karolina Górnicka, Patrycja Ossowska i Kinga Wilczyńska. Na zdjęciu poniżej Mateusz Poryziński [Foto: zbiory klubowe]

W niedzielę na stadionie AWF w Warszawie rozegrano ogólnopolskie zawody w chodzie sportowym. W imprezie wzięli udział zawodnicy MKS Bank BS Płońsk.

Mateusz Poryziński zwyciężył w kategorii U-18 i ustanowił rekord klubu w chodzie na 10 km z czasem 55.14.39. Z kolei Karolina Górnicka zajęła 5. miejsce w kategorii U-18 w chodzie na 5 km z rekordem życiowym - 32.49.69. Udany debiut w chodzie na 3 km zanotowała Laura Piotrowska, która zdecydowanie zwyciężyła na dystansie 3 km w czasie 19.02.22. Wynik ten jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii U-14. Patrycja Ossowska zajęła 7. lokatę w chodzie na 3 km młodziczek - 23.23.47 - to jej ''życiówka", a Kinga Wilczyńska była ósma na tym samym dystansie - 23.41.61. Gratulujemy startów i osiągnięć w tej trudnej technicznie dyscyplinie.