Medalowy weekend zawodników płońskiego MKS-u na mistrzostwach makroregionu

16:58, 14.09.2020 za info MKS BANK BS PŁOŃSK dodał RED Aktualizacja: 17:01, 14.09.2020
Skomentuj Nasi zawodnicy i trener Piotr Kozera z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim [Foto: zbiory klubowe] Nasi zawodnicy i trener Piotr Kozera z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim [Foto: zbiory klubowe]

Osiem medali oraz 29 punktów do Systemu Sportu Młodzieżowego wywalczyli młodzicy MKS Bank BS Płońsk podczas międzywojewódzkich mistrzostw, które rozegrano 12 września w Ciechanowie i 13 września w Warszawie. Gratulujemy naszym lekkoatletom!

Po dwa medale - srebrny i brązowy zdobyli: Mateusz Pyrzyński i Patryk Stępiński. Mateusz był drugi w biegu na 300m - 36.96 i trzeci w biegu na 100 m - 11.83. Patryk zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą - 11.99 i trzecią pozycję w rzucie dyskiem - 43.16.

Mateusz Poryziński zdobył srebrny medal w chodzie na 5 km - 27.50.63. Jest to nowy rekord klubu.

Filip Kwiatkowski wywalczył brązowy medal w biegu na 110 mppł - 17.38, Karolina Małek uplasowała się na trzeciej lokacie w skoku w dal - 4.75, a Karolina Górnicka była również trzecia w chodzie na 3 km - 18.50.82.