Zamknij
REKLAMA

Brawo! Zuzanna Bronowska obroniła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w biegu na 800 metrów!

19:06, 12.09.2020 | REDAKCJA
Skomentuj 'Złota' Zuzanna Bronowska [Foto: strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki]
REKLAMA

To z pewnością najważniejsza informacja mijającej soboty dla rodzimego sportu. Płońszczanka Zuzanna Bronowska, na co dzień broniąca barw Mazovii ProActiv Ciechanów, sięgnęła po złoty medal 74. Mistrzostw Polski U-20 w Lekkiej Atletyce, które odbywają się w Radomiu. 

Nieco ponad rok temu była juniorską królową bieżni stadionu w Raciborzu, od 12 dnia września tak samo można o niej mówić po finałowym starcie w Radomiu na 800 metrów. 19-letnia płońszczanka kontrolowała bieg do ostatnich metrów i wygrała rywalizację w czasie 2:10.97. 

- Sobotnie zmagania na 800 metrów uważam za bardzo udane, tym bardziej, że udało mi się obronić tytuł Mistrzyni Polski sprzed roku, co podwójnie satysfakcjonuje. Pomimo turbulencji w trakcie przygotowań związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, ale też z zawirowaniami zdrowotnymi, razem z trenerem Adamskim udało się nam przygotować na odpowiedni moment, z czego ogromnie się cieszę i bardzo mu dziękuję - ocenia swój występ dla PwS złota medalistka z Radomia. 

Zuzannna Bronowska do swojej medalowej kolekcji dorzuca złoty krążek MP U-20 w LA 2020 w Radomiu [Foto: zbiory prywatne] 

- Mamy za sobą nerwowy sezon, trochę improwizowany ze względu na kwarantannę i przerwę treningową, dlatego super, że tak się się skończyło, że Zuzia obroniła tytuł sprzed roku - mówi nam trener zawodniczki Robert Adamski. - Przed nami kolejne cele, o wiele poważniejsze i wymagające większej pracy i jeszcze większego profesjonalizmu. Znając Zuzię, można być spokojnym o prawidłowe podejście do treningu, a czas pokaże czy wszystko uda się zgrać i osiągnąć sukces - dodaje szkoleniowiec. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PłonszczaniePłonszczanie

4 0

Brawo! Gratulujemy 11:55, 13.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA