Zamknij
REKLAMA

Zuzanna Bronowska z minimum PZLA na mistrzostwa Europy juniorów

18:45, 01.06.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj

II Memoriał Sławomira Rosłona w Piasecznie okazał się bardzo szczęśliwy dla 18-letniej płońszczanki, zawodniczki Mazovii ProActiv Ciechanów. -  Cieszę się z tego minimum, mam to już za sobą. Teraz chcę przygotować się solidnie do mistrzostw Polski i ewentualnych mistrzostw Europy w Szwecji - mówi nam Zuzanna Bronowska. 

Bieg na dystansie 800 metrów wygrała gwiazda tego dystansu Joanna Jóźwik, a nasza Zuzia uzyskała 2.06.85 i jest to zdecydowanie pobity rekord życiowy. Wynik ten nie oznacza automatycznej kwalifikacji na wspomniane MEJ. Trzeba jeszcze dobrze wypaść na lipcowym krajowym czempionacie. 

- Co do samego biegu w Piasecznie, to był on trochę szalony. Próbowałam utrzymać tempo starszych i wyżej notowanych zawodniczek i na końcu za to zapłaciłam dużym zmęczeniem. Ale fajnie, że mogłam złapać takie doświadczenie. Zaprocentuje na pewno w przyszłości - ocenia Zuzanna Bronowska. 

Trener Robert Adamski dodaje: - Celowaliśmy w te zawody, bo szans na udział w wielu szybkich biegach nie ma. Super, że udało się sporo pobić rekord życiowy i uzyskać wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów w szwedzkim Boras. Na te mistrzostwa mogą jechać z zawodniczki w danej konkurencji i jeśli wskaźnik uzyska więcej niż trzy, to o awansie do reprezentacji zdecydują lipcowe mistrzostwa Polski juniorów. Generalnie na razie wszystko układa się według założonego planu.  

Dodajmy, że w Piasecznie Sebastian Charzyński wyrównał rekord życiowy na 100 metrów - 10.89 sek.

Trener Adamski i Zuzanna Bronowska z Joanną Jóźwik, mistrzynią Starego Kontynentu w biegu na 800 metrów [Foto: Marta Gorczyńska]

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone