Zamknij

Damian Trzaska z brązem lekkoatletycznych mistrzostw Polski w hali. Jak wypadli inni?

20:31, 10.02.2019 za info MKS Płońsk dodał RED Aktualizacja: 20:53, 11.02.2019
Skomentuj Damian Trzaska (pierwszy z prawej) zdobył na HMPJ w Toruniu brązowy medal w biegu na dystansie 200 metrów [Foto: zbiory klubowe] Damian Trzaska (pierwszy z prawej) zdobył na HMPJ w Toruniu brązowy medal w biegu na dystansie 200 metrów [Foto: zbiory klubowe]

Brązowy medal i pięć finałów to dorobek 10-osobowej juniorskiej reprezentacji MKS Durasan Płońsk podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20, które odbywały się w Toruniu.

Brązowy krążek w biegu na 200 m to zasługa Damiana Trzaski. Damian, którego trenerem jest Zbigniew Majewski, uzyskał w sobotę rekord życiowy i trzeci wynik eliminacji - 21.83. W niedzielnym finale, biegnąc po brązowy medal, uzyskał 21.93.

To nie jedyny sukces Damiana w tych mistrzostwach. W eliminacjach biegu na 60 m uzyskał wynik 7.00 i zakwalifikował się do finału, gdzie niestety popełnił falstart i został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Adrian Małecki, pomimo przeziębienia, sięgnął po rekord życiowy i zajął 5. lokatę w finale biegu na 300 m - 35.71.

8. miejsca w finałach skoku w dal i trójskoku zajęli Adam Kwiatkowski - 6.35 (rekord życiowy) i Jakub Wiński - 12.20 RŻ. 9. pozycję w trójskoku z wynikiem 10.31 zajęła Maria Olszewska.

Korzystnie zaprezentowała się w biegu na 200 m Klaudia Chojnacka, zajmując 13. miejsce. Wynik 27.33 jest nowym rekordem życiowym, a do finału zabrakło 0.06 sekundy.

22. miejsce z nowym rekordem życiowym w biegu na 1000 m - 2.45.83 - zajął Kamil Błaszczyk.

W biegu na 600 m na 26. pozycji uplasował się Krystian Karwowski - 1.29.37, a Jakub Małecki był 27. - 1.29.49. Ponadto Jakub Korycki zajął 30. miejsce w biegu na 300 m - 38.79.

- Damian Trzaska był jedynym juniorem naszego klubu, który wystartował w Halowych Mistrzostwach Polski. Pozostali zawodnicy są juniorami młodszymi, gdzie większość debiutowała w mistrzostwach Polski, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość - ocenia Zbigniew Wiśniewski, szkoleniowiec płońskiego MKS-u.