Marta Gorczyńska z nowym rekordem klubu!

08:34, 27.08.2018 za info MKS Płońsk dodał DRED Aktualizacja: 14:18, 27.08.2018
Skomentuj

25 sierpnia w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km w kategorii U-20 i U-23 . Podczas tej imprezy juniorka MKS Durasan Płońsk Marta Gorczyńska, trenowana przez Andrzeja Chylińskiego, zdobyła brązowy medal uzyskując  czas 2.18.41, który jest nowym rekordem klubu.

W Toruniu natomiast odbył się memoriał Grzegorza Duneckiego, w którym wystąpiło 10 reprezentantów Polski z Mistrzostw Europy w Berlinie. Podczas tych zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Durasan Płońsk z grupy trenera Zbigniewa Majewskiego.

Damian Trzaska wygrał główną konkurencję memoriałową w kategorii U-20 – trójbój sprinterski, który składał się z biegów na 60 metrów, 100 metrów  i 200 metrów. W biegach tych uzyskał wyniki: 60 m - 7.19, 100 m - 11.19 i 200 m - 22.52.

Drugie zwycięstwo dla MKS Durasan Płońsk odniosła Julia Chodkowska w biegu memoriałowym dla dzieci (rocznik 2005 i młodsi) na dystansie 600 m. W kategorii młodzików U-16 i juniorów młodszych U-18 miejsca na podium wywalczyła jeszcze trójka zawodników: Julia Kwasiborska - drugie miejsce w biegu na 100 m - 13.25 i trzecie w biegu na 200 m – 27.37; Maria Olszewska - trzecie miejsce w skoku w dal – 4.79  i Adam Kacprzak – trzecie miejsce w skoku w dal – 6.02.

Bardzo ambitnie pobiegł również młodzik Kamil Błaszczyk, który w biegu na 600 m, pomimo przewrócenia się na 30 m przed metą, zajął czwarte miejsce z czasem - 1.36. 97. W skoku w dal juniorek 6. pozycję zajęła Maria Krystkiewicz – 4.61.