Zamknij
REKLAMA

Idzie młodość! Mateusz Pałka trenerem seniorskiej drużyny Wkry Sochocin

11:28, 19.07.2021 | K.J.
Skomentuj Mateusz Pałka od nowego sezonu już w nowej roli - trenera pierwszej drużyny sochocińskiej Wkry [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

W zbliżającym się wielkimi korkami sezonie drużynę Wkry Sochocin poprowadzi Mateusz Pałka, wieloletni zawodnik tej drużyny. 29- latek będzie pełnił rolę grającego trenera. W ten sposób stanie się najmłodszym szkoleniowcem drużyn seniorskich w naszym powiecie. Mateusz na co dzień jest nauczycielem wychowanie fizycznego w Zespole Szkół w Czerwińsku i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Nowym Radzikowie. Prowadzi również grupy młodzieżowe w Football Academy Płońsk.

Zaraz po nominacji trener podzielił się z nami kilkoma spostrzeżeniami i zdradził swój plan na funkcjonowanie sochocińskiej Wkry.

- Mieliśmy spotkanie, na którym trener Dzięgielewski wspólnie z Zarządem i przedstawicielami drużyny doszli do wniosku, że Wkra potrzebuje zmian. Na prośbę Krzysztofa Dzięgielewskiego otrzymałem propozycję, aby zostać szkoleniowcem i po rozmowach z zawodnikami i przemyśleniu wszystkich ''za'' i ''przeciw'' postanowiłem, że podejmę się tego wyzwania - mówi PwS Mateusz Pałka. - W piłce seniorskie z reguły trenerzy są starsi od swoich zawodników. Na pewno będziemy potrzebowali czasu zarówna ja i zawodnicy, z którymi grałem przez wiele lat, aby ułożyć sobie odpowiednio relacje na boisku. Ale w naszym powiecie mamy już przykłady kilku młodych trenerów, którzy dobrze sobie radzą. Łączenie roli zarówno trenera i zawodnika będzie sporym wyzwaniem i cennym doświadczeniem - przyznaje.

[ZT]8046[/ZT]

Wkra przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna w poniedziałek, 19 lipca. - Do momentu rozpoczęcia rozgrywek będziemy trenować trzy razy w tygodniu. Sparing zaplanowany mamy na sobotę, 24 lipca z drużyną APN Olimp Ciechanów oraz weźmiemy udział w Klubowych Mistrzostwach Powiatu Płońskiego. W międzyczasie na pewno rozegramy dodatkowe mecze kontrolne - mówi o najbliższych planach Mateusz Pałka.

Bardzo ważną informacją dla trenera jest fakt, że z drużyny nikt nie odchodzi. - Zespół w poprzednim sezonie pokazał, że jest bardzo mocny, jeżeli jest w pełnym składzie. Celem jest, aby w rożnych momentach sezonu nie było problemów kadrowych. Więc mówimy tylko o wzmocnieniach. Jesteśmy już po rozmowach z nowymi zawodnikami, którzy dołączą do nas od samego początku przygotowań. Uważam, że ta drużyna, jeżeli będzie regularnie trenować i zostanie odpowiednio wzmocniona, może osiągnąć dobry wynik. Na pewno będziemy walczyć o trzy punkty w każdym meczu - zapewnia M. Pałka

Mateusz Pałka nie ukrywa, że łączenie roli trenera i zawodnika będzie sporym wyzwaniem i cennym doświadczeniem [Foto: KJ/Archiwum]

Nowy szkoleniowiec sochocinian przyznaje, że lubi, kiedy zespół posiada piłkę i znajduje się na połowie przeciwnika. - Dlatego chciałbym widzieć Wkrę, która dominuje na boisku i jest skuteczna. Do tej pory drużyna stwarzała sobie bardzo dużo sytuacji, ale brakowało nam zarówno skuteczności jak i szczęścia. Mamy miesiąc, żeby się odpowiednio przygotować, a później boisko nas zweryfikuje - ocenia. - Widać optymizm wśród zawodników, jeśli za tym pójdzie systematyczność i zaangażowanie może się stworzyć fajna ekipa do grania. Z tego miejsca zapraszam chętnych zawodników, którzy chcieliby dołączyć do zespołu Wkry Sochocin. Zapraszam do kontaktu ze mną - zachęca Mateusz Pałka.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%