Sona prowadziła już 2:0, by ostatecznie zdobyć z Konopianką jeden punkt [FOTO-VIDEO]

Krystian JobskiKrystian Jobski 17:28, 23.05.2021 Aktualizacja: 17:46, 23.05.2021
Skomentuj Sobotni mecz w Nowym Mieście rozgrywano w strugach deszczu [Foto: Krystian Jobski] Sobotni mecz w Nowym Mieście rozgrywano w strugach deszczu [Foto: Krystian Jobski]

Po kolejnych zwycięstwach z Błękitnymi Raciąż, Tęczą Ojrzeń i Koroną Szydłowo, Sona Nowe Miasto podejmowała przed własną publicznością Konopiankę Konopki. Sobotni rywale nowowiejskiego zespołu są rewelacją tego sezonu. Drużyna z powiatu mławskiego jest beniaminkiem ligi okręgowej i plasuje się na wysokiej piątej pozycji w tabeli.

Lepiej w mecz w weszli gospodarze. Jednak już w 5 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kapitan Sony, Rafał Kraszewski.Wynik spotkania kilka chwil później otworzył strzałem głową Mateusz Szcześniak. Była to debiutancka bramka w barwach Sony 25-letniego pomocnika, który dołączył do drużyny przed rundą wiosenną z Korony Karolinowo. Asystę przy tym trafieniu zanotował Maciej Załęcki.

Pomimo wielu sytuacji nowomiejskiego zespołu takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po trzech minutach drugiej odsłony spotkania Sona podwyższa prowadzenie. W roli głównej ponownie Maciej Załęcki. Tym razem jego dośrodkowanie wykończył Bartosz Kaczor.

Kołyska w wykonaniu zawodników Sony po golu B. Kaczora - dla Ignasia, syna Piotrka i Justyny Russek.

O pozostałej części meczu nasz zespół będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Sona opadła z sił, nie pomogły zmiany, które w poprzednich starciach decydowały o ostatecznym wyniku. Konopianka przejęła inicjatywę i za sprawą Patryka Jankowskiego i Kamila Nosarzewskiego doprowadziła do wyrównania. Sona 2 - Konopianka 2.

Już w środę Sonę czeka wyjazdowy mecz z GKS Strzegowo.

SKŁAD SONY NOWE MIASTO: Piotr Russek - Maciej Załęcki, Łukasz Zalewski, Igor Siek (73, Jakub Borek), Łukasz Młudzikowski, Rafał Kraszewski (5, Bartosz Kaczor, 73, Szymon Sokołowski) , Mateusz Szcześniak, Sebastian Małecki (87, Michał Michalski), Norbert Decyk (55, Patryk Skórczyński), Michał Jarosławski (58, Konrad Wiktorowicz), Maciej Białorudzki.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.