Zamknij

Derby okręgówki dla Sony. Błękitni postawili trudne warunki [FOTO-VIDEO]

Krystian JobskiKrystian Jobski 09:47, 10.05.2021 D.T Aktualizacja: 10:16, 10.05.2021
Skomentuj Piłkarze Sony pokonali 2:1 gości z Raciąża [Foto: Krystian Jobski] Piłkarze Sony pokonali 2:1 gości z Raciąża [Foto: Krystian Jobski]

Do sobotniego meczu w lepszych nastrojach podchodzili gospodarze po środowej wygranej w Wkrą Bieżun. Błękitni w 18 kolejce ulegli w wyjazdowym spotkaniu Iskrze Krasne 0:2. Jednak dobre humory zawodnikom nowomiejskiego zespołu popsuł już w 9 minucie Łukasz Szelągiewicz wykorzystując podanie Nazara Lituna. Na domiar złego dla gospodarzy, kwadrans po utracie bramki, boisko musiał opuścić kontuzjowany Łukasz Barankiewicz. Błękitni coraz śmielej poczynali sobie na placu gry. Najlepszą okazję na podwyższenie rezultatu miał asystujący przy pierwszym trafieniu Litun.

Jednak Sona bardzo dużo bramek zdobywa po stałych fragmentach gry. Tak było i tym razem. W 26 minucie gry z narożnika boiska piłkę zagrywa Maciej Załęcki, a dośrodkowanie skutecznie „zamyka" Łukasz Młudzikowski pokonując Kamila Kalinowskiego.

Chwilę po wyrównaniu, Rafał Kraszewski trafił w słupek, gdyby kapitan Sony lepiej przymierzył - bylibyśmy świadkami jednej z najładniejszych bramek sezonu. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej goli.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 11 minut przed końcem meczu z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Patryku Skórczyńskim, wspominany już Maciej Załęcki.

Sona to spotkanie kończyła w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach Igora Sieka.

Przebieg rywalizacji podsumował wyróżniający się w nowomiejskim zespole Mateusz Szcześniak.

Z kolei Łukasz Szelągiewicz z Błękitnych tak ocenia derbowe starcie: Co mogę powiedzieć o meczu, na pewno wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Po pierwsze, Sona była wyżej w tabeli od nas, a po drugie - wiadomo derby. Mimo tego jechaliśmy do Nowego Miasta wierząc, że możemy przywieźć do Raciąża komplet punktów. Mecz zaczął się dla nas dobrze, bo szybko udało nam się strzelić bramkę i uważam że graliśmy dobrą piłkę. Później niestety bramka na 1-1. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale niestety podyktowany rzut karny w końcówce i przegraliśmy 1:2. Myślę, że z przebiegu gry remis byłby wynikiem sprawiedliwym.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DERBOWEGO MECZU ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.

Sona: Piotr Russek - Igor Siek, Maciej Załęcki, Łukasz Zalewski, Łukasz Młudzikowski, Mateusz Szcześniak, Sebastian Małecki, Michał Jarosławski (Patryk Skórczyński), Rafał Kraszewski (Szymon Sokołowski), Bartosz Kaczor (Norbert Decyk), Łukasz Barankiewicz ( Maciej Białorudzki).

Błękitni: Kamil Kalinowski - Maciej Karwowski, Jarosław Żebrowski, Daniel Kocięda (Adam Wiśniewski), Jarosław Brzemiński, Nazar Litun, Mateusz Jakubowski, Mariusz Ezman (Mariusz Borzykowski), Paweł Borzykowski (Jacek Kopciński), Łukasz Szelągiewicz, Damian Szelągiewicz (Kamil Kocięda).