Zamknij

Football School Płońsk na podium turnieju w Staroźrebach [FOTO]

Krystian JobskiKrystian Jobski 20:07, 15.02.2021 D.T Aktualizacja: 20:23, 15.02.2021
Skomentuj W  meczu niedzielnej rywalizacji byliśmy świadkami 'płońskich derbów' [Foto: Krystian Jobski] W meczu niedzielnej rywalizacji byliśmy świadkami 'płońskich derbów' [Foto: Krystian Jobski]

Powoli dobiega końca cykl piłkarskich turniejów organizowanych przez Świt Staroźreby. W niedzielę na parkiecie rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi. W futsalowej imprezie udział wzięło 8 drużyn,  które zostały podzielone na dwie grupy. Nie zabrakło naszych reprezentantów z Football School Płońsk oraz Płońskiej Akademii Futbolu. Ci drudzy do boju posłali dwa zespoły.

W trzecim meczu niedzielnej rywalizacji byliśmy świadkami 'płońskich derbów'. Był to również  pojedynek starych znajomych na ławkach trenerskich. Bartosz Kaczor i Emil Kuciński wychowywali się na jednym osiedlu, mieszkali w jednej klatce, grali razem w Tęczy 34 Płońsk, do niedawna rywalizowali na boisku w meczach Sony z PAF-em. Już jako trenerzy niejednokrotnie rywalizowali ze sobą. Oba zespoły jesienią występowały w lidze okręgowej. W meczach ligowych PAF wygrał jedno spotkanie oraz jedno zremisował.

Wróćmy do Staroźreb. To właśnie podopieczni Emila Kucińskiego lepiej rozpoczęli ten mecz, wychodząc na prowadzenie za sprawą Michała Milewskiego. Taki rezultat utrzymywał się do 12 minuty spotkania (mecze podczas turnieju trwały 16 minut – przyp. red.). Szybka kontra wyprowadzona przez  Bartka Wynimko zakończyła się trafieniem Dawida Tomaszewskiego. Tym samym Football School Płońsk doprowadza do wyrównania. Dawid minutę później strzela drugą bramkę, jak się później okazało, na wagę 3 punktów. Asystę przy tym trafieniu zanotował Igor Siek.

Podopieczni Bartosza Kaczora wygrywają grupę A, nie zaznając smaku porażki. Drugie miejsce premiowane awansem zajął PAF.

W grupie B najlepszymi drużynami okazały się GKS Bedlno i Wicher Cieszewo. Druga drużyna Płońskiej Akademii Futbolu z 3 punktami na koncie zajęła 4. miejsce. Był to jednak zespół złożony z zawodników urodzonych w 2006 roku.

W pierwszym półfinale pomiędzy FS Płońsk i Wichrem Cieszewo w regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i sędzia Tomasz Karpiński zarządził konkurs rzutów karnych, który lepiej wykonywali rywale. Football School Płońsk miał więc grać o brązowe medale.

Ciężka przeprawa czekała Płońską Akademię Futbolu w drugim półfinale. GKS Bedlno to zespół, który grał najładniejsza piłkę podczas niedzielnego turnieju. Te przypuszczenia sprawdziły się już w pierwszych minutach meczu. Zawodnicy z województwa łódzkiego strzelają dwie bramki, a nasza drużyna skupia się tylko na kontratakach. Wraz z upływem czasu płońszczanie zaczynają grać coraz śmielej, co przekłada się na zdobycie kontaktowej bramki przez Michała Milewskiego.

Do doprowadzenia do konkursu rzutów karnych brakuje naprawdę niewiele. Podopiecznym Emila Kucińskiego zdecydowanie zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji. Szkoleniowiec wraz z zawodnikami rezerwowymi mógł tylko łapać się za głowę. Na wyrównującą bramkę zabrakło czasu i w efekcie Football School i PAF zagrali w finale pocieszenia.

FS Płońsku pokonuje po trafieniach Bartka Wynimko i Oskara Konopczyńskiego płoński PAF 2:0. Mecz finałowy to jednostronne widowisko, w którym GKS Beldno ogrywa Wicher Cieszewo 3:0.