Zamknij
REKLAMA

Główne trofeum 'Roma Cup" dla Mazovii Błomino! [FINAŁ W OBIEKTYWIE PwS]

18:14, 17.11.2020 | RED
Skomentuj Jedna z akcji z niedzielnego finału 'Roma Cup' [Foto: KJ]
REKLAMA

Do finałowej fazy turnieju piłkarskiego 'Roma Cup' awansowało 6 drużyn, które przebrnęły wcześniej fazę eliminacyjną. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego ciężko było wytypować zwycięzcę. 

Pokrótce przedstawmy uczestników niedzielnej batalii. Zaprzyjaźniony z naszym portalem GUKS Orzeł Siedlin - myślisz Orzeł, masz przed oczami weterana płońskich rozgrywek amatorskich, Andrzeja Sadowskiego. Popularny „Andżo" w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie 'Graj z Krystianem', postanowił odmłodzić swój zespół, sam sprawdzając się w roli trenera. Jak się później okazało, uwagi zza linii bocznej boiska doświadczonego golkipera przyniosły zamierzony skutek i do miejsca na podium zabrakło naprawdę niewiele.

Tynkpol to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów orlikowych i halowych ostatnich lat na naszym terenie. Wachole i spółka zazwyczaj o złote medale walczą z drużyną Pal-Rob-u. Mistrzowie płońskiej halówki nie wystartowali w 'Roma Cup' także zespół Michała Pawelskiego był jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu.

Mazovia Błomino to aktualny lider baboszewskiej ligi halowej sezony 2019/2020. Na chwile obecną nie wiadomo, czy te rozgrywki zostaną zakończone czy anulowane. Niedzielny turniej miał pokazać, cze drużyna prowadzona przez Daniela Piotrowskiego nieprzypadkowo zajmuje pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Jaki był efekt? Chyba już wiecie.

Jedyny zespół spoza powiatu płońskiego biorący udział w Roma Cup, to mławski Joker (ta ekipa na zdjęciu poniżej - red.), drużyna rozpoznawalna na całym piłkarskim Mazowszu. Połączenie doświadczenia z młodzieńczą fantazją, rywalizacji sportowej z zabawą. Brązowe medale nie zadowalają zawodników. Już w niedzielę zapowiedzieli udział w Halowych Mistrzostwach Powiatu Płońskiego Drużyn Amatorskich.
 
 
Darplast po raz pierwszy wziął udział w imprezie organizowanej przez Krystiana Jobskiego. Drużyna udowodniła, że gmina Nowe Miasto futbolem stoi.
 
W eliminacjach 'Roma Cup' wzięły udział dwie drużyny z gminy Naruszewo (Instalbud oraz FC Naruszewo - przyp. red). Przepustkę do finału wywalczył tylko zespół Emila Durdasiaka. Jest to nowa drużyna na mapie piłkarskiej naszego powiatu, a jak wiemy młodzi frycowe muszą płacić ;-)
 
 
Ostatecznie pierwszą edycję turnieju piłkarskiego 'Roma Cup' wygrywa Mazovia Błomino, przed Tynkpolem i Jokerem Mława. Dalej kolejno: GUKS Orzeł Siedlin, Darplast i Instalbud. 
 
Królem strzelców został autor 11 trafień Kamil Głowacki z mławskiego Jokera. MVP rozgrywek okrzyknięto Emila Wachola z Tynkpolu. Najlepszym bramkarzem został zawodnik zwycięskiej drużyny Łukasz Jeziak, który po zakończonej rywalizacji, podzielił się z nami swoimi turniejowymi spostrzeżeniami.
 

- Ogólnie fajne wydarzenie sportowe w takich czasach jakie mamy, mogliśmy po przerwie powalczyć na boisku. Organizacja bardzo dobra, gratuluję, sędziowanie też na bardzo wysokim poziomie, wiele interesujących i zaciętych spotkań. Już w fazie eliminacyjnej postawiliśmy sobie cel wyjścia z grupy i pewnie go zrealizowaliśmy. Wiadomo w finale każdy gra o zwycięstwo, celem było minimum podium, z każdym meczem się nakręcaliśmy i wiedzieliśmy, że zwycięstwo w całym turnieju jest na wyciągnięcie ręki i udało się. Cieszy także, że nagroda indywidualna powędrowała w moje ręce, ale najważniejszy jest wynik zespołu. Oby więcej takich turniejów.

Wyniki finałowych, niedzielnych spotkań:

Mazovia Błomino – GUKS Orzeł Siedlin 1:0, Tynkpol – DARPLAST 2:0, Joker Mława – Instalbud 7:1, DARPLAST – Mazovia Błomino 1:4, Instalbud – GUKS Orzeł Siedlin 1:4, Tynkpol – Joker Mława  5:1, DARPLAST – Instalbud  5:0, Mazovia Błomino – Tynkpol 3:2, Joker Mława – GUKS Orzeł Siedlin 3:3, Mazovia Błomino – Instalbud 4:0, DARPLAST – Joker Mława 5:8, Tynkpol – GUKS Orzeł Siedlin 3:2, Joker Mława - Mazovia Błomiono 1:0, GUKS Orzeł Siedlin – DARPLAST 3:2, Instalbud – Tynkpol   1:4.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z FINAŁOWEJ RYWALIZACJI ZNAJDZIECIE PONIŻEJ. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Była kickbox.Była kickbox.

5 1

Ile to się marnuje sportowych talentów przez te bieganie za piłeczką 13:51, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%