Zamknij
REKLAMA

Piłkarze wracają do gry! Raport ze zmian kadrowych w naszych zespołach

19:18, 31.07.2020 | Zebrał Krystian Jobski/Foto: Szymon Kirczuk/Krystian Jobski
Skomentuj Z piłką Maciej Załęcki z Sony Nowe Miasto [Foto: Szymon Kirczuk]
REKLAMA

Ostatni gwizdek sędziego w oficjalnym meczu naszych drużyn zabrzmiał 16 listopada 2019 roku. Lada chwila nasi piłkarze wybiegną ponownie na zielona murawę. Postanowiliśmy sprawdzić co się zmieniło przez ten czas u naszych reprezentantów i jakie nadzieje wiążą ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2020/2021. Jak wszyscy wiemy Błękitni Raciąż oraz Orlęta Baboszewo wygrały swoje ligi, dzięki czemu będą rywalizować kolejno w lidze okręgowej i A klasie.

Klasa okręgowa 2020/2021, grupa: Ciechanów-Ostrołęka

Płońska Akademia Futbolu

Odeszli: Konrad Osiński ( KS Łomianki)

Przyszli: Piotr Ronczkowski (GKS Comfort-Therm Gumino), Mateusz Lewandowski (Błękitni Gąbin), Dominik Krzyżanowski (Sona Nowe Miasto), Kacper Karwowski (Polonia Warszawa juniorzy)

W nadchodzącym sezonie chcemy kontynuować wprowadzanie do drużyny seniorów młodzieży z naszej Akademii. Ostatnie lata udowodniły, że to jest odpowiedni kierunek. W naszym klubie mamy bardzo utalentowaną drużynę juniorską, której trenerem został były nasz zawodnik - Kamil Lewandowski. O celach porozmawiamy po kilku pierwszych kolejkach rozgrywek - mówi Kamil Kobyliński, szkoleniowiec pierwszej drużyny PAF-u (na zdjęciu poniżej).

Sona Nowe Miasto

Odeszli: Hubert Decyk (KS Łomianki), Dominik Krzyżanowski (PAF Płońsk), Adrian Jędrzejewski (Kryształ Glinojeck) 

Przyszli: Kamil Krawczyk (Wkra Pomiechówek), Piotr Russek (Korona Karolinowo), Igor Siek (Victoria Nowe Miasto), Damian Mielczarek (Wkra Sochocin)

Po ostatnim fatalnym sezonie wiadome było, że trzeba się odbudować psychicznie i dobrze przygotować fizycznie do nowego. Wyniki w meczach towarzyskich, jak i również styl gry pozwalają patrzeć pozytywnie na nowy sezon. W każdym meczu będziemy chcieli grać o trzy punkty. Myślę, że drużynę z takim potencjałem na to stać. Wiemy, że w piłce nożnej nie można być niczego pewnym, dlatego jestem daleki od składania jakichkolwiek deklaracji. Zobaczymy, co pokaże liga – mówi Bartosz Kaczor, grający trener nowomiejskiego zespołu (na zdjęciu poniżej).

Błękitni Raciąż

Odeszli: Dawid Seweryn, Michał Stępiński (obaj Jutrzenka Unieck) 

Przyszli: Artur Gawęda (Korona Szydłowo), Jakub Wszałkowski (wznowił treningi) i Maksymilian Puchacz (zawodnik z Ukrainy)

Na zdjęciu Paweł Borzykowski

Po kilku latach wracamy do gry w lidze okręgowej, co cieszy wszystkich naszych sympatyków.  A co do sezonu? Czeka nas walka o utrzymanie, a jeśli uda się ugrać coś więcej, to będziemy traktować to w kategorii sukcesu - mówi Mariusz Mikłowski, grający trener raciążan.

Pierwsza kolejka ligi okręgowej:

Błękitni Raciąż - Kryształ Glinojeck 1 sierpnia, 15:00

Konopianka Konopki - PAF Płońsk 1 sierpnia, 16:00

Korona Szydłowo - Sona Nowe Miasto 1 sierpnia, 16:00

Klasa A 2020/2021, grupa: Ciechanów-Ostrołęka

Korona Karolinowo

Odeszli: Piotr Russek (Sona Nowe Miasto), Łukasz Leśniak (Dąb Wieliszew)

Przyszli: Piotr Nowicki (Żbik Nasielsk)

Szpaler dla odchodzącego z Korony Łukasza Leśniaka

Plan jest taki, żeby uplasować się w pierwszej piątce. Obecnie A klasa liczy 16 zespołów i na tą chwilę nie wiadomo ile będzie awansowało a ile spadało. Po rozegraniu dość dużej liczby sparingów (włączając też Klubowe Mistrzostwa Powiatu) a także frekwencji na treningach muszę powiedzieć, że taka sytuacja napawa optymizmem. Do drużyny seniorów została dołączona cała kadra juniorów rocznik 2003-2004, co zdecydowanie może zaowocować w przyszłych sezonach. Ale wszystko zweryfikuje boisko, a grania będzie naprawdę sporo. Także życzę zawodnikom i sobie przede wszystkim zdrowia i jak najlepszych rezultatów, a przy tym i niezłej gry jak na A klasowe rozgrywki – mówi Cezary Kwiatkowski, trener drużyny z gminy Załuski.

Klub z Karolinowa pokłada nadzieję w swoich juniorach

Orlęta Baboszewo

Przyszedł: Damian Ezman (Gladiator Słoszewo)

Na zdjęciu Rafał Gwiazda z baboszewskich Orląt

Sezon na pewno będzie dla nas trudny, choćby ze względu na rozregulowany okres przygotowawczy w wyniku COVID-19. Cel pozostaje jednak niezmienny,  wygrać każdy najbliższy mecz – mówi trener baboszewian Grzegorz Ziółkowski (na zdjęciu poniżej).

Wkra Sochocin

Odeszli: Robert Jadczak (Olimp Ciechanów), Alan Szulc (Gladiator Słoszewo), Jan Cios, Marcin Konopka, Michał Bogucki (nie wznowili  treningów)

Przyszli: Michał Macias (Sona Nowe Miasto), Przemysław Walczak (Jutrzenka Unieck), Piotr Klękowicz, Krzysztof Kwiatkowski (GKS Comfort-Therm Gumino)

Do Wkry z Sony przywędrował Michał Macias

Naszym celem jest przetrzymać te trudne chwile z jakimi niewątpliwie przyszło nam się teraz  zmierzyć. W przedsezonowych meczach kontrolnych swoje szanse otrzymywali zawodnicy z drużyny juniorskiej rocznika 2003/2004, którzy zostali włączeni do kadry seniorów. Uważam, że przyniesie to za jakiś czas zamierzony efekt. Kilku zawodników wznowiło treningi, młodzi pukają do pierwszej jedenastki.  Problemem jest brak systematycznej obecności na treningach podstawowych graczy, czego czasami nie da się ukryć podczas boiskowej rywalizacji. Gołym okiem widać kto trenuje, a kto jest gościem na zajęciach. Jestem optymistą przed rundą jesienną. Sądzę, że powalczymy o dobry wynik - mówi Krzysztof Dzięgielewski, grający trener sochocińskiej Wkry (na zdjęciu poniżej).

Pierwsza kolejka A klasy:

Boruta Kuczbork - Wkra Sochocin 1 sierpnia, 11:00

Orlęta Baboszewo - Bartnik Myszyniec 1 sierpnia, 16:00

Orzeł Sypniewo - Korona Karolinowo 2 sierpnia, 16:00

PS O naszych drużynach występujących w B Klasie napiszemy tuż przed wznowieniem tych rozgrywek, za dwa tygodnie.

(Zebrał Krystian Jobski/Foto: Szymon Kirczuk/Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BokserBokser

5 4

Niesamowita sportowa historia, zapiera dech w piersiach 01:58, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BokBok

1 4

A bokser to nie pies? 10:19, 02.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TuvTuv

4 1

Nie, to taka maszyna 18:21, 02.08.2020


gmingmin

0 0

kiedy podacie wyniki naszych drużyn?? Jak poszło naszym mistrzom powiatu w pierwszej kolejce? 10:10, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA