Zamknij
REKLAMA

Kontrowersyjne obrady Zarządu MZPN. Oddajemy głos Andrzejowi Nizielskiemu... [VIDEO]

14:00, 27.05.2020 | Krystian Jobski
Skomentuj Grafika z klubowej strony: www.narew.ostroleka.pl
REKLAMA

Absurd, paranoja, piłkarski poker - takie głosy pojawiają się po wtorkowym posiedzeniu Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

 „Na Mazowszu z duchem sportu” - taki tytuł nosi komunikat mazowieckiej centrali piłkarskiej. O przebiegu posiedzenia opowiedział naszemu redaktorowi członek Zarządu MZPN Andrzej Niezielski, który był przeciwko podjętym ostatecznie decyzjom.

Na szczęście te zmiany nie dotykają żadnej z naszych drużyn. Jednak chcielibyśmy przyjrzeć się sytuacji ciechanowsko- ostrołęckiej ligi okręgowej. Zawrzało na fan page'u Narwi Ostrołęka, po rundzie jesiennej lidera rozgrywek.

Zarząd ostrołęckiego klubu wydał komunikat, w którym nawiązuje to amatorskiego charakteru rozgrywek: ''Amatorskie kluby są zmuszane do gry na pełnych obrotach co trzy dni (kolejno środa, sobota, środa), w tym w dwa dni pracujące, bez możliwości dostatecznego przygotowania fizycznego zawodników. Profesjonalna polska Ekstraklasa boryka się już z plagą kontuzji, pomimo iż treningi odbywają się w niej dłużej i na innych zasadach. Po konsultacji z trenerami uważamy, że zawodnicy obecnie nie są gotowi do jakiejkolwiek rywalizacji sportowej i szybko się to nie zmieni, ze względu na ograniczenia organizmu. Czy w ogóle pomyślano o kwestiach zdrowotnych, podejmując takie decyzje? Czy też liczyły się tabelki i potencjalne możliwości?".

Przypomnijmy treść komunikatu MZPN z 7 maja...

[Od redakcji PwS]

Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio w tej naszej piłce, centralnej oraz w ligach regionalnych. Posłużmy się przykładem ze stolicy. Rezerwy warszawskiej Legii nie mogą rozegrać zaległego spotkania z Sokołem Ostróda na poziomie III ligi ze względu na panującą pandemię w kraju. Warmińsko- Mazurski Związek Piłki Nożnej kończy sezon premiując awansem drużynę z Ostródy. Za to zawodnicy wyżej wymienionej Narwi, poniekąd drużyny amatorskiej, mogą zagrać więcej niż jedno spotkanie na poziomie ligi okręgowej. Istny piłkarski poker. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. [KJ]

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MekensMekens

0 0

Członkowie Zarządu tez związani są klubami piłkarskimi i jak się dogadają to maja większość przy głosowaniu nad uchwałami 08:04, 13.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA