Zamknij
REKLAMA

Wszystko jasne! Nasi piłkarze mają już wolne. Nie będzie spadków do niższych klas rozgrywkowych

18:38, 07.05.2020 | REDAKCJA/NAGRANIE: KRYSTIAN JOBSKI
Skomentuj Na takie obrazki z naszych boisk musimy jeszcze poczekać. W żółto-czerwonych strojach piłkarze PAF-u, którzy w nowym sezonie znów zameldują się w okręgówce [Foto: Redakcja/Archiwum]
REKLAMA

Jeśli w kibicach naszych lokalnych drużyn piłkarskich tliły się jeszcze nadzieje na meczowe emocje w rundzie wiosennej, to czwartkowe zebranie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych, które zawieszono z uwagi na wprowadzony stan epidemii, położyło kres wszelkim spekulacjom. Sezon 2019/2020 oficjalnie uznano za zakończony.  

(...) Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, mając na względzie zachowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego pozostawali, od momentu zawieszenia rozgrywek, w oczekiwaniu na możliwość wznowienia i zakończenia rywalizacji sportowej w sezonie 2019/2020.

Oczekiwana przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej możliwość kontynuowania rywalizacji sportowej w piłce nożnej w prowadzonych przez te podmioty rozgrywkach piłkarskich, musiała jednak pozostawać w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawa państwowego w tym zakresie. Z tego powodu w trakcie obrad przeanalizowano formalnoprawną możliwość prowadzenia rywalizacji sportowej na szczeblach WZPN-ów. Stwierdzono, iż organy prowadzące rozgrywki są zobowiązane do bezwzględnego stosowania i respektowania postanowień polskiego prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ww. akt prawny wprowadza obowiązujące do odwołania: zakaz zgromadzeń oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, a także czasowe ograniczenie prowadzenia działalności związanej z poprawą kondycji fizycznej oraz związanej ze sportem, rozgrywkowej i rekreacyjnej. Wprowadzone od 4 maja br. zniesienie niektórych ograniczeń dotyczące m.in.: stworzenia możliwości uprawiania sportu piłki nożnej na stadionach sportowych i boiskach z zachowaniem zasady, że na tych obiektach może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi, czy stworzenia możliwości organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna bez udziału publiczności przez osoby korzystające ze stadionów i boisk; nie umożliwia jednak organizacji, przygotowania, ani też przeprowadzenia meczu  piłkarskiego w innych, niż najwyższa, klasach rozgrywkowych w sporcie piłka nożna w Polsce (...) - czytamy w komunikacie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

(...) Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ww. ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych, ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, w nieokreślonym na chwilę obecną terminie. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku (...) - widnieje dalej.

Poinformowano ponadto, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Fan page 'Graj z Krystianem" podaje:

Sona Nowe Miasto utrzymuje się w lidze okręgowej!

Wkra Sochocin zostaje w A-klasie!

Błękitni Raciąż zagrają w lidze okręgowej!

Orlęta Baboszewo zagrają w A-klasie!

(REDAKCJA/NAGRANIE: KRYSTIAN JOBSKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Cyrk.Cyrk.

9 0

Podobno to wszystko dla naszego zdrowia. - zostań w domu, nie biegaj za piłką, wogóle nic nie rób. Będziemy teraz zdrowi jak ryby 20:04, 07.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tak trzymać! brawo:)tak trzymać! brawo:)

7 0

2 punkty dały utrzymanie :) w przyszłym sezonie zdobędą 3 punkty i awansują do IV ligi :) 21:51, 07.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA