Zamknij

Smutny powrót z Ciechanowa piłkarzy PAF-u. Rundę jesienną kończymy na 10. miejscu [FOTO]

13:23, 17.11.2019 REDAKCJA Aktualizacja: 17:09, 17.11.2019
Skomentuj

Przed sobotnim meczem młodszym kolegom o prestiżu tego meczu przypominał kapitan naszego zespołu Emil Kuciński. 34-letni pomocnik wspominając starcia Tęczy 34 Płońsk z ciechanowianami, zaznaczał jak istotna dla każdego fana futbolu w naszym mieście jest to rywalizacja.

W ostatnim starciu pomiędzy tymi drużynami górą byli zawodnicy PAF-u, pokonując w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski podopiecznych Leszka Geska aż 6:0. Patrząc na obecną formę, zdecydowanie w lepszej dyspozycji są zawodnicy MKS-u. Przed sobotnim meczem w sześciu ostatnich grach nie zaznali oni goryczy porażki, strzelając 23 aż bramki.

Od pierwszych minut na placu gry przeważali gospodarze. Już w 3. minucie spotkania Łukasza Aniserowicza pokonał Dawid Bonisławski.

Na domiar złego, po chwili nasz bramkarz opuszcza plac gry z powodu kontuzji kolana. Miejsce w płońskiej bramce zajmuje Mateusz Chaliński (na zdjęciu powyżej - red.), który kilkukrotnie w pierwszej połowie uchronił swój zespół przed utratą gola.

18-letni golkiper PAF-u przed przerwą skapitulował tylko raz, w 19. minucie spotkania.

W naszej drużynie odczuwalny był brak Piotra Wypyszyńskiego, który w rundzie jesiennej dziesięciokrotnie umieszczał piłkę w bramce rywali.

Na zdjęciu kapitan naszego zespołu - Emil Kuciński

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie zmienił się. MKS Ciechanów skrzętnie wykorzystał błędy indywidualne naszych zawodników, zdobywając aż pięć bramek. Nasz zespół odpowiedział tylko honorowym trafieniem Mateusza Rutkowskiego w 75. minucie. MKS Ciechanów 7 - Płońska Akademia Futbolu 1.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, bo wiedzieliśmy, że Ciechanów to trudny teren. Trener nas bardzo uczulał, że ten mecz będzie ciężki i tak właśnie było. Nie weszliśmy odpowiednio w mecz, za to nasi przeciwnicy wręcz przeciwnie i z zimna krwią wykorzystywali swoje szanse, my za to mieliśmy spore problemy. Mimo tak wysokiej przegranej, nie spuszczamy głowy w dół i czekamy z optymizmem na rundę wiosenną - mówi obrońca PAF-u Kordian Makowski, który przy bramce popularnego 'Rutka' zaliczył 11 asystę w sezonie.

PAF Płońsk: Łukasz Aniserowicz (8, Mateusz Chaliński) - Damian Żółtowski (66, Łukasz Motak), Dominik Pełka (57, Adam Uniewski), Mateusz Kozielski, Mateusz Wiśniewski (46, Radosław Jakubiak), Adam Szcześniak, Emil Kuciński (75, Damian Duszyński), Kordian Makowski, Konrad Osiński, Mateusz Rutkowski, Bartosz Gołaszewski.

Drugi z naszych zespołów występujących w lidze okręgowej również musiał uznać wyższość rywali. Sona Nowe Miasto uległa przed własną publicznością Koronie Szydłowo 2:8

Po rundzie jesiennej podopieczni Kamila Kobylińskiego zajmują 10. pozycję z 19 punktami na koncie. Sona Nowe Miasto zamyka tabele z  dorobkiem ledwie dwóch oczek.

Więcej zdjęć z meczu płońszczan z ciechanowskim MKS-em znajdziecie poniżej.