Łukasz 'Maney' Szelągiewicz show! Błękitni mistrzami rundy jesiennej [FOTO-VIDEO]

10:43, 10.11.2019 Krystian Jobski Aktualizacja: 11:06, 10.11.2019
Skomentuj Błękitni zyskują tytuł 'rycerzy jesieni' [Foto: Krystian Jobski] Błękitni zyskują tytuł 'rycerzy jesieni' [Foto: Krystian Jobski]

Błękitni Raciąż liderem piłkarskiej A Klasy po rundzie jesiennej. Podopieczni Mariusza Mikłowskiego w kończącej się właśnie pierwszej części sezonu nie zaznali smaku porażki. Świetna robota! Podobnym wynikiem w rozgrywkach może pochwalić się tylko Konopianka Konopki.

Ostatnim przeciwnikiem naszej drużyny w tym roku był Wymakracz Długosiodło. Rywale to tegoroczny beniaminek ligi. Dla zespołu z powiatu wyszkowskiego to historyczny, pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywek. Przed sobotnim meczem Wymakracz zajmował 5. miejsce z 19 punktami na koncie.

Błękitni z powodu remontu obiektu rozgrywają swoje mecze w Drobinie.

Obie ekipy rozpoczęły mecz dosyć ospale. W pierwszych minutach gospodarze próbowali przedrzeć się skrzydłami do bramki rywali. Boczny pomocnik, Damian Szelągiewicz miał pierwszą klarowną sytuację do otwarcia wyniku. Tym razem górą bramkarz Wymakracza.

Sposób na pokonanie golkipera gości znalazł starszy brat Damiana – Łukasz. W 27. minucie spotkania 25-letni zawodnik ucieszył swoich kibiców po raz siódmy w sezonie.  Od tego momentu naszej drużynie grało się zdecydowanie łatwiej, czego efektem, chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, była kolejna bramka. Na listę strzelców ponownie wpisuje się Łukasz Szelągiewicz.

Warto zaznaczyć, nasza drużyna ma najlepszą defensywę w lidze. Kamil Kalinowski w 13 spotkaniach rundy wyciągał piłkę z siatki tylko sześć razy. Jak na lidera przystało, zdobywają również najwięcej bramek. Jak wyliczył serwis blekitniraciaz.eu, podopieczni Mariusza Miłkowskiego strzelają średnio trzy gole w każdym meczu.

Druga odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando Błękitnych. Zawodnicy beniaminka A Klasy z sobotniego meczu zapamiętają z pewnością zawodnika wstępującego z numerem ''7" w drużynie Błękitnych. Popularny „Maney” kilka minut po zmianie stron miał już na swoim koncie hat-tricka.

Na listę strzelców, podwyższając wynik na 4:0, wpisał się Jarosław Żebrowski. Były zawodnik Tęczy 34 Płońsk wykorzystał podanie Kamila Kociędy i z odległości pięciu metrów umieścił piłkę w bramce. Ostatnie słowo należało do ...Łukasza Szelągiewicza. Wychowanek Błętitnych w 73. minucie zdobywając swojego czwartego gola, ustalił wynik meczu. Błękitni 5 Wymakracz 0.

Przez całe spotkanie Wymakracz nie stworzył żadnej klarownej sytuacji, by zagrozić bramce strzeżonej przez Kamila Kalinowskiego, z którym porozmawialiśmy po meczu.

Będąca na drugim biegunie A Klasy Wkra Sochocin wygrała swój drugi mecz w sezonie. Nasza drużyna pokonała ekipę Orzyca Chorzele 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Jan Cios, Sebastian Jadczak oraz Artur Matla.

A tak prezentuje się tabela A Klasy po rundzie jesiennej.

[tabela za 90minut.pl]

Błękitni Raciąż: Kalinowski, Kopczyński, Żebrowski, Mikłowski , D. Kocięda, D. Szelągiewicz, Karwowski, P. Borzykowski, K. Kocięda, Ł. Szelągiewicz, Marciniak/Zmiany: Pakuła za Mikłowskiego,Stępiński za D. Szelągiewicza, M. Borzykowski za Marciniaka.

Więcej zdjęć z ostatniego meczu Błękitnych w rundzie jesiennej znajdziecie poniżej.