Zamknij
REKLAMA

To smutne, kiedy osoby, które dają Ci najlepsze wspomnienia, stają się jednym z nich... Wychowankowie wspominają Andrzeja [FOTO]

19:26, 29.10.2019 | Krystian Jobski
Skomentuj Po statuetkę dla najlepszego piłkarza VI Memoriału im. Andrzeja Bujakowskiego sięgnął Maks Konopka z SP nr 3
REKLAMA

Andrzej Bujakowski był ogromnym pasjonatem sportu. Miłością tą zarażał swoich wychowanków. Tytułowy cytat znaleźliśmy na profilu Płońskiej Akademii Futbolu rocznika 2001. To właśnie zawodnicy tej drużyny mieli okazję trenować pod okiem śp. trenera jako ostatni.

We wtorek w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku rozegrano już po raz szósty piłkarski turniej o Memoriał Andrzeja Bujakowskiego. Upłynęło 6 lat od tragicznego wypadku, w którym zginął popularny ''Bujan", w Szkole Podstawowej nr 2, w której uczył wuefu, zwany po prostu ''Jędrusiem". Społeczność szkolna ,,dwójki" rokrocznie organizuje piłkarski memoriał, aby uczcić tym samym pamięć o zasłużonym dla miasta i naszego powiatu płońszczaninie. 

- Śp. Pan Andrzej Bujakowski był nie tylko wspaniałym nauczycielem i trenerem, łączyła nas wszystkich jakaś nietypowa magiczna więź. Traktowaliśmy go jak członka rodziny i czuliśmy się przy nim bezpiecznie. Nauczył nas nie tylko biegania za piłką, pokazał nam to co najważniejsze, czyli szacunku do drugiego człowieka. Pan Andrzej był niesamowicie dobrym i wspaniałym człowiekiem. Jestem przekonany, że zostanie on na zawsze w pamięci wszystkich ludzi, którzy doświadczyli jego ciepła - mówi Dawid Masiak, wychowanek UKS Sparty Płońsk, której Andrzej Bujakowski był założycielem i szkoleniowcem. 

Andrzej Bujakowski na zawodach w Teresinie z chłopcami z rocznika 2001 [Foto: Archiwum Dawida Masiaka]

- Z pewnością Pan Andrzej Bujakowski jest dla całej naszej grupy z rocznika 2001 postacią na swój sposób wyjątkową i nasza pamięć o nim pozostanie żywa na bardzo długo. Ja osobiście zawdzięczam mu wiele i nie jest to tylko kwestia zaszczepienia we mnie pasji do piłki nożnej, ale także pewnego rodzaju wychowania jako człowieka, nauki funkcjonowania w grupie, jaką w tym przypadku była drużyna piłkarska, a także szacunku do innych i odpowiedzialności. Nie da się w dwóch zdaniach szczegółowo opisać, jak duży jest wkład Pana Andrzeja w życie młodego chłopaka, który marzy o grze w piłkę, ale uważam, że nie można trafić na swojej drodze na człowieka z lepszym podejściem. Niektóre kwestie nie są zrozumiałe dla ucznia szkoły podstawowej, dlatego docenia się je dopiero z biegiem czasu. Właśnie z tego powodu czas naszych wspólnych wyjazdów na mecze i turnieje postrzegam jako wyjątkowy i wciąż z dużym sentymentem wracam do tych wspomnień. Znaczną część swojego dotychczasowego życia spędziłem na boisku, miałem okazję trenować u kilku trenerów, od których z pewnością nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy, ale to właśnie Pan Andrzej nauczył mnie, że sport to nie tylko wyniki, ale także nowe znajomości, wspólny dialog, ciągła nauka, wzloty i upadki, a także ciężka praca. Hierarchia wartości, którą wpajał nam wszystkim Pan Andrzej jest moim zdaniem kluczową kwestią w kształtowaniu młodych piłkarzy i życzę każdemu, kto chciałby rozpocząć przygodę z tym sportem, aby spotkał na swojej drodze kogoś z tak samo dużym poświęceniem i ogromną pasją do tego co robi - wspomina swojego pierwszego trenera Dominik Archipienko

W dzisiejszym turnieju wzięły udział reprezentacje trzech płońskich podstawówek. Do rywalizacji nie przystąpiła, mimo zaproszenia ze strony organizatorów, drużyna Szkoły Podstawowej nr 4.  Gospodarze imprezy, Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła dwie drużyny. Jak się później okazało, zarówno pierwszy jak i drugi zespół „dwójki" zdominował rozgrywki, zajmując odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

W przerwach pomiędzy meczami na parkiecie swoje umiejętności prezentowała grupa taneczna.

Na otwarciu turnieju nie zabrakło m.in. burmistrza Andrzeja Pietrasika, dyrektora ''dwójki" Jarosława Chylińskiego oraz dyrektora MCSiR Waldemara Kunickiego. 

Wielkie brawa dla organizatorów - wuefistów SP nr 2 - za pielęgnowanie pamięci o wspaniałym człowieku, jakim był niewątpliwie śp. Andrzej. 

Poniżej więcej zdjęć z wtorkowego wydarzenia. 

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

AnonimAnonim

8 0

Szkoda ze rocznik 99 który zapoczątkował treningi ze świętej pamięci Andrzejem Bujakowskim jest pomijany w takich artykulach, turniejach i innych akcjach. A to od chłopaków z tego rocznika się zaczęło istnienie Sparty Plonsk która później przejęła Tęcza. Wielu chłopaków z tego rocznika nadal gra w piłkę na naszych podwórkach i robi to czym zostali zarażeni od Andrzeja. 21:21, 29.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aanoniimaanoniim

2 1

Podpiąłbym pod to jeszcze rocznik 2000. Pozdrawiam 21:26, 29.10.2019


Zawodnik Sparty 2000Zawodnik Sparty 2000

2 4

Dokładnie , Dawid Masiak owszem grał w kadrze szkoły ale nigdy nie miał do czynienia ze Spartą Płońsk...
Artykuł bardzo potrzebny i świetnie że pamięta się o ś.p. Andrzeju Bujakowskim , ale rzetelność dziennikarska powinna być na pierwszym miejscu. 21:31, 29.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KJKJ

3 0

Sam zainteresowany najlepiej wie co robił i barwy jakiego klubu reprezentował.
Jeśli są jeszcze jakieś uwagi odnośnie artykułu to proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem, ewentualnie zapraszam do dyskusji w wiadomości prywatnej. Artykuł jest podpisany także nie problem znaleźć autora. 22:10, 29.10.2019


Cezary BielakCezary Bielak

7 0

Może kilka słów jako rodzic.
Sparta to przeszłość i pewna historia. Dzisiaj nie licytujmy się kto był od początku a kto do końca. Dzisiaj należy pamiętać o tym jakim człowiekiem był Andrzej i ten artykuł jest poświęcony jego pamięć. Wielkie podziękowania dla nauczycieli "dwójki"za memoriał i pstryczek dla miasta za hmm niepamięć. Nie powinien to być memoriał a turniej organizowany przez miasto z pompą bo Jędrek na to zasłużył. Jest taki turniej Harabasza np w Ostrołęce gdzie triumfatorem być chociażby wspomniany rocznik 2001 już jako Paf. W późniejszych latach inne roczniki również tam były wysoko w rankingu.
Jest jedna ważna rzecz, ten rocznik został namaszczony w jakiś taki szczególny sposób, ja nie potrafię tego nazwać słowami, ale uczestniczyłem w sposób aktywny w życiu tych wtedy gówniarzy a dzisiaj dorosłych facetów. Odsyłam do fanpage na FB Paf Płońsk 2001. Zgrana grupa chłopaków, nazwę ich po ksywkach, Archi, Suro, Górcześ, Bili, Krulik, Józio, Masny, Salut, Bodal, Maja, Łanek, Bartez i inni, stanowili trzon późniejszej drużyny Paf 2001 i nikt tego nie zmieni, dołączyli do nich inni, chociażby dzisiejszy stoper seniorów Adam Szcześniak vel Gliku. Ta paczka dzieciaków do dzisiaj są kumplami i jak kiedyś mówiło się Adaś to jest Twoja ciocia Monika to od nich słyszeliśmy jako rodzice to jest mój kolega Jan a jego ojciec to Robert, zakumpluj się z nim. Wskażcie mi proszę drugą taką drużynę?
Ta grupa chłopaków została ukształtowana i zbudowana mentalnie i pro społecznościowo przez Śp Andrzeja i szacun dla niego do końca mojego życia że pomógł mi i innym rodzicom w tym, że mam takiego syna dzięki któremu poznałem wielu wartościowych ludzi w swoim życiu.
Andrzej, spoczywaj w spokoju.
Odnośnie zdjęcia archiwum prywatne Cezary Bielak IMS Teresin na chwilę przed śmiercią Andrzeja.
00:32, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA