Mecz pod kontrolą i kolejne zwycięstwo Orląt [FOTO]

18:50, 23.09.2019 KJ Aktualizacja: 18:54, 23.09.2019
Skomentuj Orlęta wygrywają z Żakiem, mając mecz pod kontrolą [Foto: Krystian Jobski] Orlęta wygrywają z Żakiem, mając mecz pod kontrolą [Foto: Krystian Jobski]

Zawodnicy Orląt Baboszewo w minioną sobotę zrobili kolejny krok na drodze po awans do upragnionej A Klasy. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni Grzegorza Ziółkowskiego pokonali zespół Żaka Szreńsk 2:1.

Sympatycy Orląt przed meczem mieli w pamięci inauguracyjną kolejkę ubiegłego sezonu. Nasi zawodnicy „rozstrzelali" wówczas drużynę Żaka aż 6:1. Patrząc na ligową tabelę sobotnie starcie zapowiadało się podobnie. Przed meczem nastroje wśród piłkarzy tonował jednak trener Ziółkowski. Szkoleniowiec słusznie podkreślał, że pomimo wszystko, mecze z autsajderami ligi gra się bardzo ciężko. Wygrane derby cieszą i dają prestiż w powiecie, ale to brak wpadek z drużynami z dolnych rejonów tabeli przynosi końcowy sukces, w tym przypadku awans.

Mecz zaczął się zgodnie z planem. W 10. minucie, po podaniu Kamila Gajewskiego, Paweł Bogdański otwiera wynik spotkania. Licznie zgromadzeni kibice Orląt spodziewali się kolejnych bramek, a co za tym idzie okazałego zwycięstwa. Ten scenariusz nie do końca się sprawdził. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, asystujący przy pierwszej bramce Kamil Gajewski, tym razem sam wpisał się na listę strzelców.

Na ławce baboszewian humory dopisywały... [Foto: Krystian Jobski]

W drugiej odsłonie gry kolejny zawodnik Orląt wpisał się na listę strzelców. Niestety to Maciej Lewandowski pokonał Roberta Goszczyckiego i pierwsza bramka w sezonie dla Żaka stała się faktem. Do końca meczu kontrolowaliśmy grę, ale nie miało to już przełożenia na wynik  Żak Szreńsk - Orlęta Baboszewo 1:2.

Skład Orląt: Robert Goszczycki - Adam Senkowski (65, Jakub Popiołkowski), Daniel Skolimowski, Maciej Lewandowski (65, Grzegorz Rybacki), Cezary Napiórkowski (88, Łukasz Oleszkowicz), Rafał Tyski, Sebastian Mak, Paweł Bogdański (76, Paweł Korycki), Kamil Gajewski, Piotr Zjadewicz (52, Patryk Zajączkowski), Marek Kornatowski (83, Mikołaj Obrębski).