Zamknij
REKLAMA

Ukraińcy najlepsi na turnieju w Karolinowie. Tynkpol przegrywa na karne [FOTO-VIDEO]

19:41, 09.09.2019 | Krystian Jobski
REKLAMA
Skomentuj
Pogoda nie stanowiła przeszkody dla piłkarzy, którzy toczyli zaciekłą rywalizację na boisku w Karolinowie o Puchar Wójta Gminy Załuski [Foto: Krystian Jobski]

Od czasu objęcia funkcji wójta przez Kamila Koprowskiego imprezy sportowe powoli stają się wizytówką gminy Załuski. Turnieje tenisa stołowego, siatkówki oraz piłki nożnej przyciągają coraz większą rzeszę mieszkańców. Nie inaczej było w minioną niedzielę. Na boisku piłkarskim w Karolinowie spotkali się amatorzy piłki kopanej, aby rozegrać Turniej o Puchar Wójta Gminy Załuski. Do rywalizacji, mimo kiepskiej pogody, przystąpiło osiem drużyn.

W tym samym czasie na płońskim ''Orliku" spotykają się ledwie trzy zespoły, a organizatorzy odwołują zawody ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Po zaciętej rywalizacji, która przebiegała w strugach deszczu, w fazie pucharowej znalazły się ekipy Tynkpolu, Ukrainy, Karolinowo Team oraz Uzurpatora Kondrajec. Ostatni z wymienionych zespołów bronił tytułu wywalczonego przed rokiem na boisku w Stróżewie.

W pierwszym półfinale Tynkpol pokonał minimalnie - 1:0 - zespół gospodarzy. Drugi mecz dostarczył zgromadzonym kibicom zdecydowanie więcej emocji. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, tak więc sędzia Marek Mikołajewski zarządził konkurs rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy zza wschodniej granicy, na co dzień pracujący w jednym z zakładów na terenie gminy Załuski. Jak się później okazało, był to tylko przedsmak tego co czekało nas w wielkim finale.  

Tynkpol to doświadczony zespół, od kilku lat z sukcesami startujący w piłkarskich turniejach naszego regionu. Drużyna dowodzona przez Ireneusza Kamińskiego uchodziła za faworyta decydującego starcia. Rywalom, drużynie Ukrainy podczas całej rywalizacji nie można było odmówić dwóch rzeczy: zaangażowania i ambicji.  Dla tego teamu nie było piłek straconych. Finał również zakończył się remisem, tak więc o tytule zadecydowała seria ''jedenastek". Pomimo że w bramce Tynkpolu Sławomir Klimkowski dwoił się i troił, nie przyniosło to zamierzonego efektu. Emil Wachol w decydującym momencie trafia w poprzeczkę i główne trofeum trafia w ręce drużyny ukraińskiej.

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Parii Andrii, a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Pawła Stefańskiego z Uzurpatora Kondrajec.

Gdy emocje już opadły, porozmawialiśmy z pomysłodawcą futbolowego przedsięwzięcia, wójtem Kamilem Koprowskim.

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie poniżej. 

 

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone